Pierwsze komiksy i książki ze świata Dishonored ukażą się jeszcze w tym roku!

Dishonored zyskało sobie wierną rzeszę fanów, choć do tej pory nie ukazały się żadne materiały "wspierające" świat gry. To jednak ma się niedługo zmienić, bowiem jeszcze w tym roku na rynku pojawią się pierwsze komiksy oraz książki, których akcja rozgrywa sie w Cesarstwie Wysp.

Seria komiksów zatytułowana po prostu Dishonored przeniesie nas do Dunwall i skupi się na losach Corvo Attano 12 lat po wydarzeniach znanych z pierwszej części gry. Za scenariusz miniserii odpowiada Gordon Rennie (White Trash i 2000 AD), zaś pomagać mu będą tacy artyści jak Andrea Olimpieri i Marcelo Maiolo (Batman Beyond i Old Man Logan). Komiks ukaże się nakładem Titan Comics w czterech tomach: 3 sierpnia, 7 września, 28 września oraz 19 października. Kompletne wydanie trafi do sprzedaży 29 listopada.

W tym roku do księgarń trafi również pierwszy tom książkowej trylogii poświęcony przygodom Corvo Attano i Emily Kaldwin. Początek sagi spisanej przez Adama Christophera (The Burning Dark, LA Trilogy i The Shield dla Dark Circle Comics), który będzie nosić tytuł Dishonored - The Corroded Man, stanowi połączenie fabularne pomiędzy grami Dishonored i Dishonored 2. Powieść ukaże się nakładem Titan Books we wrześniu. Premiery kolejnych dwóch tomów zaplanwoano na 2017 r.

Warto zauważyć, że wszystkie daty dotyczą rynku amerykańskiego i brytyjskiego. Na razie nie wiadomo kiedy i kto wyda komiksy oraz książki ze świata Dishonored w Polsce.

Przypomnijmy, że premierę Dishonored 2 na PC, PS4 oraz Xbox One zaplanowano na 11 listopada 2016 r.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: