Gry PC: Pod lupą

Autor: , dodano

Uczciwie przyznaję, że nigdy nie słyszałem o „papierowym” systemie RPG, na którym oparto Mutant Year Zero: Road to Eden. Być może dlatego moja pierwsza reakcja na widok pałętających się po świecie gry postaci była tak negatywna. Gadająca kaczka z kuszą i marudny dzik ze strzelbą? Serio? Po tym jak ekipa The Bearded Ladies zaczęła prezentować nagrania z rozgrywki, zniesmaczenie zaczęło jednak z wolna ustępować zaciekawieniu. Kurde, to przecież wygląda zupełnie jak XCOM! I wiecie co? Nie tylko wygląda. To naprawdę solidna rzecz.

Autor: , dodano

Od premiery poprzedniej odsłony Darksiders minęło sześć lat. Losy serii były w tym okresie bardzo burzliwe. Ówczesny wydawca poszedł z torbami, a pracowników studia Vigil rozpędzono na cztery wiatry. Przez długi czas marka pozostawała w próżni i niewiele wskazywało na to, by kiedykolwiek miała się z niej wygrzebać. Pewnego dnia ogłoszono jednak, że kolejna część ujrzy światło dzienne, a do życia powoła ją odpowiedzialna ze remaster „dwójki” ekipa Gunfire Games.

Autor: , dodano

Na przestrzeni lat próbowałem kilku karcianek, ale żadna z nich nie zdołała przyciągnąć mnie na dłużej. Nie udało się to ani Hearthstone’owi, który obraca się wokół lubianego przeze mnie uniwersum Warcrafta, ani przygotowanemu przez Redów sieciowemu Gwintowi. (...) Kiedy Redzi obiecali grę singlową, która siłą rzeczy będzie znacznie lepiej zbalansowana, a do tego wzbogacona o rozbudowany wątek fabularny, poczułem się więc zaciekawiony.

Autor: , dodano

Miesiąc temu Realms Beyond: Ashes of the Fallen zadebiutowało na Kickstarterze i skradło serca oraz zawartość portfela wielu fanów izometrycznych RPG-ów. Czym tak naprawdę jest debiutancka gra Ceres Games? O szczegółach postanowiliśmy porozmawiać z Peterem Ohlmannem, dyrektorem zarządzającym niemieckiego studia.

Autor: , dodano

O Diablo III napisano już chyba wszystko. Narzekano, że klimat znacząco odbiega od tego, co zaprezentowano na pierwszych zwiastunach. Atmosfera nie tak gęsta, jak w kultowej dwójce. Build postaci ograniczono do wyboru runy i umiejętności. Bardzo słusznie oberwało się aukcjom, z których szybko się wycofano. (...) Przez to z dużo większą niecierpliwością wyczekiwano kolejnej części popularnego hack & slasha, oczekując powrotu do korzeni. Tym większe było rozczarowanie graczy, gdy okazało się, że Diablo Immortal będzie grą mobilną. W trakcie tej jednej chwili wszyscy wojownicy z trzech stron konfliktu konsola vs. konsola vs. PC wspólnym głosem zakrzyknęli: „gra mobilna, to nie jest gra!”.

Autor: , dodano

To niezły rok dla miłośników RPG-ów. Mieliśmy okazję zagrać między innymi w The Banner Saga 3, Vampyra, The Bard’s Tale IV, Kingdom Come: Deliverance oraz Pillars of Eternity II. Choć każda z wymienionych gier ma na sumieniu liczne grzeszki, w niektórych przypadkach dość poważnej natury (na ciebie patrzę, grajku!), to generalnie wszystkie są warte uwagi. Nie od dziś wiadomo, że jeśli życie staje się zbyt piękne, coś musi się wreszcie schrzanić.

Autor: , dodano

Niedawno minęło dwadzieścia lat, odkąd światło dzienne ujrzał Fallout 2. Od tamtego czasu ukazało się wiele post-apokaliptycznych RPG-ów, które próbowały naśladować kultową serię - najbliżej wśród nich znalazło się chyba Wasteland 2, choć i na nie wielu fanów po dziś kręci nosem. (...) Jest jednak jeden projekt, który zapowiada się naprawdę obiecująco. Mowa o Encased, debiutanckim projekcie Dark Crystal Games.

Autor: , dodano

Trzydzieści lat to kawał czasu. Trzydzieści lat - tyle właśnie musieli czekać fani dungeon crawlerów na pełnoprawną kontynuację serii The Bard's Tale (nie, o spin-offie z 2004 r. lepiej nie wspominać tak jak o serialowym Wiedźminie sprzed lat). Czy warto było czekać? Pierwsze osiem godzin rozgrywki, które za mną, daje dość klarowną odpowiedź na to pytanie...

Autor: , dodano

Po dwóch latach Legion odszedł na zasłużoną emeryturę. Mimo kilku niedociągnięć, na przykład. zamieszania z przedmiotami legendarnymi, w powszechnej opinii zapisał się w historii jako jeden z najlepszych dodatków do World of Warcraft. Najnowsze dzieło Blizzarda, Battle for Azeroth, nie ma więc przed sobą łatwego zadania, jeśli zamierza mu dorównać.

Strony: 1 2 3 Ostatnia »