Zamknięcie rozpadliny

Solucja i poradnik gry Divinity: Original Sin

Wstęp

Zadanie to otrzymasz od Zixzaxa, który pojawi się tuż przy wrotach rozpadliny w północnej części lasu Luculli.

Rozpadlina

Gry PC - Solucja i poradnik - Divinity: Original Sin - Las Luculli - Zadania - Zamknięcie Rozpadliny - Rozpadlina

1 - Zixzax.

2 - obóz Niepokalanych. Kiedy się do niego zbliżysz, jeden z kultystów zainicjuje rozmowę, która niemal od razu przejdzie do gry w kamień-papier-nożyce. Jeśli wygrasz, zyskasz 13600 PD charyzmy i Niepokalani pozwolą ci swobodnie przejść. Przegrana w mini-grze wymusi walkę z szóstką członków sekty.

3 - obóz Niepokalanych. Jeśli wygrałeś mini-grę w poprzednim obozowisku (2), będziesz mógł bez przeszkód kontynuować marsz. W przeciwnym wypadku czeka cię potyczka z siedmioma kultystami.

4 - lusra Astarte. Pozwalają na podróż pomiędzy nimi.

5 - zabójcy i zaklinacz Niepokalanych. Kultyści zaatakują cię bez względu na to, jak rozwiązałeś sprawę ze spotkanymi wcześniej Niepokalanymi.

6 - Pasterz Niepokalanych. Wraz z nim spotkasz całe stado Baranów Pustki. Tych ostatnich nie będziesz w stanie zranić w żaden sposób; na szczęście gdy zabijesz Pasterza, zwierzęta zaprzestaną ataków.

7 - ogromny Krwawy Kamień.

 

Opis

Zixzax poinformuje cię, że demony Pustki stworzyły Rozpadlinę w północno-zachodniej części lasu Luculli, skąd sposobią się do ataków na twoje Domostwo. Wyłom należy jak najszybciej zamknąć, jednakże aby tego dokonać, będziesz potrzebował broni z tenebrium.

Do zadania powinieneś podejść nie wcześniej, niż po wykonaniu misji Kłopoty z goblinami. Na koniec tego zadania nauczysz się bowiem obchodzić z tenebrium bez ryzyka zarażenia Zgnilizną, a jest to rzecz niezbędna, jeśli chcesz dzierżyć broń stworzoną z tego rzadkiego minerału. Samą broń możesz zdobyć dwojako:

  • Kupić od kowala ze Świętego Kamienia.
  • Wyposażyć własną broń w obrażenia zadawane przez tenebrium. Do tego celu będziesz potrzebować jednak Sztabki tenebrium oraz wysokich umiejętności rzemieślniczych: Tenebrium (min. 3) i Rzemiosła (min. 5).

Twoim celem jest zniszczenie ogromnego Krwawego Kamienia (7). Wyprawa przez Rozpadlinę może przebiegać trzema różnymi drogami:

  • Droga zachodnia (rekomendowana) pozwoli ci zdobyć najwięcej PD, bowiem na twojej drodze staną liczni Niepokalani (2, 3, 5, 6).
  • Na drodze środkowej natkniesz się na kilka demonów Pustki. Każdy z nich będzie posiadał Aurę Pustki, która uniemożliwi zadanie im jakichkolwiek obrażeń - nawet bronią zawierającą tenebrium. W związku z powyższym jedyną możliwością jest przekradnięcie się obok wrogów lub zastosowanie Mikstury niewidzialności.
  • Na drodze wschodniej nie spotkasz żadnych wrogów, za to poważną przeszkodę będą stanowić płomienie i jeziorka lawy. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest wysoka odporność na ogień oraz rozwiewanie lawy Tornadem.

Kiedy dotrzesz na miejsce (7), nie będą ci przeszkadzać już żadni wrogowie. Pamiętaj o tym, że Krwawy Kamień możesz zniszczyć jedynie bronią zawierającą tenebrium. Wszystkie ataki pochodzące od żywiołów będą "leczyć" artefakt.

Gdy Krwawy Kamień zostanie unicestwiony, na miejscu pojawi się Zixzax, który pogratuluje ci sukcesu. Za ukończenie zadania otrzymasz 7200 PD. Warto zauważyć, że zniszczenie artefaktu jest równoznaczne ze śmiercią wszystkich demonów Pustki, dlatego w drogę powrotną możesz wybrać się najkrótszą dostępną drogą.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.