Listy do Komendanta

Solucja i poradnik gry Dragon Age: Początek - Przebudzenie

"Listy do komendanta" to specjalne zadania poboczne, które możesz odbierać od szeregowej stojącej przy wejściu do sali tronowej Twierdzy Czuwania. Na wykonanie czekają tutaj trzy misje.

Daleko od domu

Nagroda: 500 PD
Dodatkowe informacje: brak
Opis: Pani Turnoble rozpaczliwie prosi o pomoc w walce z mrocznymi pomiotami, które coraz częściej zapuszczają się w okolice jej posiadłości. Szlacheckie włości leżą na zachód od Twierdzy Czuwania.

Na miejsce przybędziesz niestety spóźniony - zarówno pani Turnoble, jak i jej sprzymierzeńcy, zostali zabici przez mroczne pomioty. Jedyne, co możesz zrobić, to zemsta na zabójcach szlachcianki, którzy wciąż kręcą się wokół jej domu (m.in. emisariusz hurloków i "żółty" ogr). Wyrżnięcie pomiotów zakończy zadanie, zapewniając ci dodatkowe 500 PD.

Na koniec warto dodać, że przy ciele pani Turnoble znajdziesz łuk Chasyndzkie ramię, Diament i ponad 13 suwerenów w złocie, zaś przy leżących nieopodal zwłokach Templsriusza natkniesz się na Buty Poszukiwacza Burz.

Operacja ratownicza

Nagroda: brak
Dodatkowe informacje: list ten otrzymasz dopiero po pierwszych odwiedzinach w mieście Amarant
Opis: Z listu tego dowiesz się, że jeden ze statków z zaopatrzeniem rozbił się na Rafie Anzelama. Żołnierze uratowali załogę, jednak towar pozostał na statku, będąc łatwym łupem dla szabrowników.

Rafa Anzelam znajduje się na północ od Twierdzy Czuwania. Na miejscu zastaniesz piątkę bandytów i "żółtego" maga krwi, którym oczywiście powinieneś zająć się w pierwszej kolejności. Po walce przetrząśnij skrzynie i zwłoki szabrowników - znajdziesz w sumie 14 sztuk Uratowanych towarów, które możesz potem sprzedać za łączną sumę 14 suwerenów. Na tym zakończy się twoja misja.

Porwanie córki

Nagroda: 1000 PD + 5 lub 10 suwerenów
Dodatkowe informacje: brak
Opis: Sir Edgar Bensley informuje, że jego córka Eileen została porwana dla okupu. Szlachcic przygotował już 30 suwerenów, których żądają porywacze, byle tylko jego latorośl wróciła do domu cała i zdrowa.

Miejscem spotkania z Mosley'em Wężem, gdyż tak nazywa się przywódca bandy, jest położona na wschód od Twierdzy Czuwania Opuszczona zatoka. Gdy tam dotrzesz, przejdź przez most, za którym zobaczysz herszta porywaczy wraz z grupą jego ludzi. Wydarzenia mogą się potoczyć na trzy różne sposoby:

  • Używasz Perswazji, dzięki czemu Mosley wypuszcza Eileen, po czym płacisz okup lub atakujesz rozbojników. Córka szlachcica zostaje ocalona.
  • Zastraszasz herszta, co skutkuje ucieczką połowy jego podwładnych. Kończy się to walką, jednak Eileen nie spada włos z głowy.
  • Od razu atakujesz bandytów, przez co Eileen ginie, a ty i tak musisz rozprawić się z oprawcami.

Tak czy inaczej, za uporanie się z bandytami otrzymasz 500 PD. Jeśli nie zapłacisz okupu i zabijesz Mosley'a, przy jego ciele znajdziesz całkiem niezły sztylet o nazwie Kieł Ojca Gór.

Po powrocie do Twierdzy szeregowa będzie miała dla ciebie jeszcze jeden list od Bensley'a. Za swoją fatygę otrzymasz 500 PD, a także 10 (jeśli Eileen przeżyła) lub 5 suwerenów (jeśli córka notabla zginęła) nagrody.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: SpecjalizacjeTalentyTowarzyszeUmiejętnościZaklęcia