Wichrowe urwisko

Solucja i poradnik gry Dragon Age: Początek

Wichrowe urwisko

cRPG - Dragon Age: Początek - DLC - Pieśń Leliany - Solucja - Wichrowe urwisko

1 - punkt startowy. Gdy tylko tutaj przybędziesz, od razu będziesz musiał zmierzyć się z kilkoma żołnierzami, jednak pokonanie ich nie powinno nastręczyć problemów.

2 - Marjolaine i Raleigh. Czekają na ciebie na skarpie, która w tym momencie jest niedostępna. Dotrzesz tam na sam koniec przygody.

3 - droga do kanionu. Jest to twoje jedyne możliwe wyjście, więc kiedy tylko uporasz się z wrogami, ruszaj do kolejnej lokacji.

Kanion

cRPG - Dragon Age: Początek - DLC - Pieśń Leliany - Solucja - Kanion

1 - droga pod Wichrowe urwisko. Nie ma jednak potrzeby, byś z niej skorzystał.

2 - głębinowce. Czeka cię tutaj walka z dwoma grupami tych stworów, jednak nie powinny być one dla ciebie żadnym wyzwaniem.

3 - bronto. Ci dwaj przeciwnicy stanowią większe zagrożenie niż głębinowce, aczkolwiek i tak w starciu z nimi trudno o poważne kłopoty.

4 - żołnierze. Tym razem będzie już o wiele trudniej, bowiem ludzie Raleigha zaatakują cię w sporej przewadze liczbnej, mając przy tym wsparcie "żółtego" maga. Wyeliminowanie tego ostatniego to dla ciebie priorytet; w przeciwnym wypadku batalia prawdopodobnie zakończy się masakrą twojej drużyny. Jeśli jednak czarodziej zginie szybko, to w najgorszym wypadku z pomocą kilku okładów leczniczych powinno ci się udać przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

5 - droga nad Zniszczone klify. Tam, gdzie czekają już na ciebie Raleigh i Marjolaine.

Zniszczone klify

cRPG - Dragon Age: Początek - DLC - Pieśń Leliany - Solucja - Zniszczone klify

1 - droga do kanionu. Dla ciebie jest już kompletnie bezużyteczna.

2 - żołnierze. Tutaj także czeka cię bitwa z kilkoma żołnierzami Raleigha, jednak pozbycie się ich to raczej czysta formalność.

3 - finałowa walka. Stoczysz ją dwuetapowo.

Na początek Raleigh wyślę w bój... małego smoka. Gad rzecz jasna potrafi ziać ogniem, toteż najlepiej, byś trzymał Sketcha poza zasięgiem płomienia. Obrażenia zadawane przez bestię powinien przyjąć na siebie Silas, podczas gdy Leliana będzie mogła raz za razem ciąć smoka od tyłu. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko porażki, przechodząc do drugiej fazy bitwy dość łatwo i przyjemnie.

Nie mając szansy na złapanie oddechu, tym razem musisz zmierzyć się z samym Raleighiem i jego magiem. Czarodziej potrafi bardzo boleśnie dać się we znaki, dlatego też skup na nim całą swoją siłę ofensywną i wyeliminuj go za wszelką cenę. Pozbawiony wsparcia Raleigh nie stanowi już poważnego wyzwania, choć wciąż potrafi zadawać spore obrażenia i możesz się nie obyć bez użycia okładów leczniczych.

Gdy tylko doprowadzisz dowódcę żołnierzy na skraj śmierci, walka się zakończy. Raleigh zginie - możesz jednak zdecydować, czy zabijesz go osobiście, czy pozwolisz wykonać wyrok Silasowi.

Po walce czeka cię jeszcze krótka rozmowa z Marjolaine. Nie masz jednak tutaj już specjalnego wpływu na to, co się stanie - twoja mentorka i tak odejdzie. Zakończenie tej historii możesz poznać jedynie wykonując odpowiednie zadanie podczas głównej kampanii Dragon Age: Początek.

Na koniec pozostaje jedynie pogratulować - właśnie ukończyłeś DLC pt. "Pieśń Leliany"!


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Dragon Age: Początek

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBestiariuszDLCDoświadczenieKlasyKodeksPochodzenieRasySpecjalizacjeŚwiatTalentyTowarzyszeUmiejętnościZaklęcia