Elfickie ruiny

Solucja i poradnik gry Dragon Age: Początek

Eksploracja

Gry PC - Solucja - Dragon Age: Początek - DLC - Polowanie na czarownicę - Elfickie ruiny

W elfickich ruinach naprzeciw ciebie stanie kilka wrzeszczotów (w tym kilka "żółtych" alf) oraz zarażonych elfów. Żadna z walk nie powinna ci jednak sprawić problemów.

1 - przejście do mapy świata.

2 - charakterystyczne zwłoki (Landmark Corpse). Dzięki nich twój mabari może zyskać bonusy w walce.

3 - zamknięte drzwi. Można je otworzyć kluczem, który jest w posiadaniu zarażonego klucznika (Infected Key Master) (4).

4 - zarażony klucznik. Po walce z nim przy jego zwłokach znajdziesz klucz, który otworzy drzwi oznaczone 3.

5 - Odłamek (Mirror Shard) / Punkt wejrzenia (Scrying Spot). Znajdziesz tutaj poszukiwany Odłamek Eluviana. Ponadto, jeżeli odwiedziłeś wcześniej Thaig Cadasha i zdobyłeś cztery Elfickie latarnie (Elven Lanterns), będziesz mógł tutaj przeprowadzić rytuał.

Wątek główny

W elfickich ruinach nie masz zbyt wiele do zrobienia - wystarczy znaleźć zarażonego klucznika (Infected Key Master) (4) i odebrać mu klucz, po drodze likwidując wszystkich napotkanych wrogów (głównie wrzeszczoty i zarażone elfy). Przy pomocy klucza otworzysz m.in. przejście do komnaty lustra (5), gdzie znajdziesz poszukiwany Odłamek Eluviana.

Jeśli odwiedziłeś już Thaig Cadasha i zdobyłeś cztery Elfickie latarnie (Elven Lamterns), w tej samej komnacie (5) będziesz mógł odprawić specjalny rytuał, który zrekonstruuje znajdujące się tam lustro. W trakcie obrzędu twoją drużynę zaatakują zwykłe i "żółte" cienie, a w dodatku będziesz musiał radzić sobie bez Finna, który całkowicie skupi się na zaklęciu aktywującym Eluvian. Po zakończeniu walki mag wyjawi, że odkrył drugie lustro na Pustkowiach Smoczych Kości - tam też się właśnie wybierasz.

Jeżeli jednak nie masz jeszcze "Świateł Arlathanu", udaj się teraz do Thaigu Cadasha.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Dragon Age: Początek

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBestiariuszDLCDoświadczenieKlasyKodeksPochodzenieRasySpecjalizacjeŚwiatTalentyTowarzyszeUmiejętnościZaklęcia