Pustkowia Smoczych Kości

Solucja i poradnik gry Dragon Age: Początek

Eksploracja

Gry PC - Solucja - Dragon Age: Początek - DLC - Polowanie na czarownicę - Pustkowia Smoczych Kości

Eksplorując Pustkowia Smoczych Kości natkniesz się na kilka żywych smocząt oraz kultystów (w tym magów). Bitwy te, podobnie jak w całym DLC, nie należą do trudnych. Nieco problemów może sprawić ci dopiero varterral (4).

1 - przejście do mapy świata.

2 - charakterystyczna czaszka (Landmark Skull). Dzięki niej twój mabari może zyskać bonusy w walce.

3 - kufer. W środku znajdziesz dwuręczny topór Siepacz Smoczych Kości (Dragonbone Cleaver).

4 - varterral.

5 - wejście do Gniazda.

Wątek główny

Twoim jedynym i ostatecznym celem jest dostanie się do Gniazda (5). Po drodze napotkasz kilku kultystów, smoczęta i varterrala, jednak tylko ten ostatni może sprawić ci jakiekolwiek problemy. Bitwa z nim przypomina walkę ze smokiem, dlatego też najważniejsze jest, by słabsze postaci znalazły się poza zasięgiem ataków obszarowych przeciwnika. Zasadnicza różnica polega na tym, że elficki strażnik co jakiś czas będzie przywoływał do pomocy parę smocząt, które powinieneś od razu eliminować - inaczej będą się mnożyć, co może niepotrzebnie utrudnić starcie. Przy szczątkach varterrala niestety nie znajdziesz żadnego łupu, lecz jeśli zdołasz go pokonać na poziomie trudnym lub koszmarnym, zdobędziesz osiągnięcie "Upadek Varterrala" (Varterral's Fall).

Po bitwie skieruj się od razu do Gniazda (5) - tam spotkasz Morrigan. Rozwój rozmowy zależy od tego, jakie stosunki utrzymywałeś z wiedźmą w podstawowej wersji gry. Tak czy inaczej, kobieta ostrzeże cię przed swoją matką, Flemeth, po czym spróbuje przejść przez Eluvian, który okaże się swego rodzaju portalem. Wówczas możesz ją popchnąć, pozwolić jej odejść lub ruszyć za nią. Cokolwiek byś nie zrobił, wiele pytań wciąż pozostanie bez odpowiedzi. Kto wie, może Dragon Age II odpowie na przynajmniej część z nich?


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Dragon Age: Początek

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBestiariuszDLCDoświadczenieKlasyKodeksPochodzenieRasySpecjalizacjeŚwiatTalentyTowarzyszeUmiejętnościZaklęcia