Kopalnia Sanuarach

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 11.10.2014 08:05

Wstęp

Przy okazji swojej pierwszej wizyty w Kartwasten staniesz się świadkiem ostrej wymiany zdań pomiędzy mieszkańcami osady a grupą najemników. Po zakończeniu sporu porozmawiaj z wójtem osady, Ainetachem, a otrzymasz niniejsze zadanie.

Opis

Ainethach wyjaśni ci, że najemnicy rodu Srebrno-Krwistych pomogli ostatnio odeprzeć atak Renegatów i teraz domagają się w zamian oddania w ręce klanu kopalni Sanuarach. Kopalnia jest jedynym źródłem utrzymania dla prawie wszystkich mieszkańców Kartwasten, jednak od momentu przybycia Atara i jego żołnierzy, pozostaje zamknięta. Ainethach nie chce sprzedać Srebrno-Krwistym aktu właśności, ale zdaje sobie sprawę, że kopalnia nie może być zbyt długo sparaliżowana. W związku z tym możesz zaoferować swą pomoc.

Udaj się do wnętrza kopalni Sanuarach i odszukaj dowódcę najemników, Atara. Mężczyzna odmówi opuszczenia kopalni jednocześnie oferując ci procent od nagrody, jeśli uda ci przekonać Ainethacha do sprzedaży. W tym momencie musisz zadecydować, po czyjej stronie staniesz.

  • Stając po stronie Ainethacha, musisz w trakcie rozmowy z Atarem użyć perswazji, łapówki lub zastraszania, by przekonać lidera najemników do opuszczenia kopalni. Jeśli ci się to uda, żołnierze znikną z Kartwasten niedługo po twoim wyjściu. Jeśli nie powiedzie ci się próba zastraszania, Atar zaatakuje i będziesz musiał zabić wszystkich ludzi Srebrno-Krwistych.
  • Stając po stronie Atara, musisz wrócić do Ainethacha i w trakcie rozmowy z nim użyć perswazji, łapówki lub zastraszania. Właściciel osady w końcu zgodzi się sprzedać kopalnię, byle tylko uniknąć rozlewu krwi.

Po załatwieniu sprawy idź do Ainethacha lub Atara po nagrodę. Czeka na ciebie identyczna, levelowana suma złota.