Chwała poległym

Solucja i poradnik gry TES V: Skyrim

Wstęp

Zadanie to otrzymasz od Vilkasa zaraz po ukończeniu misji Zaplanowany odwet.

Eksploracja

Grobowiec Ysgramora

Gry PC - Solucja i poradnik - TES V: Skyrim - Towarzysze - Chwała poległym - Grobowiec Ysgramora

1 - wyjście na zewnątrz.

2 - posąg Ysgramora.

3 - wrota. Otworzą się, gdy na posągu Ysgramora umieścisz Wuuthrada (2).

4 - ława. Znajdziesz na niej Sztylet smoczego kapłana.

5 - dźwignia. Otworzysz nią pobliskie wrota (6).

6 - zamknięte wrota. Aby je otworzyć, musisz skorzystać z pobliskiej dźwigni (5).

7 - ołtarz. Znajdziesz na nim księgę umiejętności pt. Legendarne miasto Sancre Tor.

8 - duch Kodlaka (dolny poziom).

9 - kufer (dolny poziom). W środku znajdziesz m.in. Tarczę Ysgramora.

10 - drzwi (górny poziom). Otworzą się dopiero po uleczeniu Kodlaka (8).

11 - schody. Pozwolą ci szybko przemieszczać się między górnym i dolnym poziomem grobowca, ale dopiero po uleczeniu Kodlaka (8).

12 - wyjście na zewnątrz powyżej grobowca. Po krótkiej wędrówce pod górę natkniesz się na smoczą ścianę, która nauczy cię słowa Krzyku Zwierzęcego Oddania.

 

Opis

Kiedy dotrzesz do Jorrvaskru, przy Podniebnej Kuźni rozpocznie się już ceremonia pogrzebowa Kodlaka. W trakcie trwania rytu Eorlund poprosi cię o oddanie mu odzyskanych fragmentów Wuuthrada. Tak też zrób. Następnie zostaniesz poproszony o przyniesienie ostatniego kawałka broni, którą Kodlak przechowywał w szafce w swoim pokoju. Udaj się tam, zabierz fragment topora i wróć do Eorlunda. Kowal powie ci, że pozostali Towarzysze czekają już na ciebie w Podziemnej Kuźni.

Podczas narady Towarzysze przypomną, że Kodlak uważał likantropię za klątwę i chciałby, by jego dusza powędrowała do Sovngardu. Wówczas na scenę wejdzie Eorlund i opowie wszystkim o specjalnym rytuale, który może oczyścić ducha wojownika nawet po jego śmierci. W tym celu będziesz musiał udać się do grobowca samego Ysgramora, który otworzysz za pomocą świeżo przekutego klucza - Wuuthrada.

Gry PC - Solucja i poradnik - TES V: Skyrim - Towarzysze - Chwała poległym - Grobowiec Ysgramora, mapa

Grobowiec Ysgramora położony jest na dalekiej północy, nieopodal Zimowej Twierdzy. W środku spotkasz członków Kręgu Towarzyszy, którzy będą na ciebie czekać przy posągu legendarnego wojownika (2). Umieść przy nim Wuuthrada, a otworzysz pobliskie wrota (3). Teraz czeka cię długa podróż przez korytarze grobowca, zaś naprzeciw ciebie staną duchy towarzyszy Ysgramora, które będą chciały poddać cię próbie, a także pająki i ślizgacze. Na szczęście u twego boku staną Aela i, do pewnego momentu, Farkas, dlatego bitwy nie powinny stanowić wielkiego wyzwania.

W końcu spotkasz ducha Kodlaka (8). Dowiesz się od niego, że wyleczenie jego duszy wymaga wrzucenia do pobliskich Płomieni Herolda Głowy wiedźmy z Glenmoril. Gdy to uczynisz, od Kodlaka odłączy się wilcza dusza, którą wraz z Aelą będziecie musieli pokonać. Po walce porozmawiaj ponownie z Kodlakiem. Duch mianuje cię nowym Heroldem Towarzyszy, a następnie odejdzie do Sovngardu.

W tym momencie pozostanie ci już tylko przyjmować gratulacje od innych Towarzyszy. Członkowie Kręgu powrócą do Jorrvaskru, gdzie od tej pory będziesz mógł przyjmować nowe, powtarzalne, losowe zadania. Kwatera, która dawniej należała do Kodlaka, teraz stanie się twoją własnością.

Przed opuszczeniem grobowca możesz zechcieć dokonać jeszcze dwóch rzeczy. Jeśli chcesz wyleczyć się z likantropii, wrzuć do Płomieni Herolda kolejną Głowę wiedźmy z Glenmoril, a następnie pokonaj własnego wilczego ducha. Ponadto, wychodząc nie zapomnij zabrać z posągu Ysgramora Wuuthrada - zwłaszcza, jeśli specjalizujesz się w walce bronią dwuręczną.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.