Srebrna Ręka

Solucja i poradnik gry TES V: Skyrim

Wstęp

Po wykonaniu misji Próba honoru oraz jednego losowych zadań, dowolny z Towarzyszy przekaże ci, że szuka cię Skjor. Rozmowa z nim zainicjuje to zadanie.

Eksploracja

Skała Wisielców

Gry PC - Solucja i poradnik - TES V: Skyrim - Towarzysze - Srebrna Ręka - Skała Wisielców

1 - wyjście na zewnątrz.

2 - stół. Znajdziesz na nim księgę umiejętności pt. Starożytne opowieści Dwemerów: O znaczeniu Gdzie.

3 - stół. Znajdziesz na nim księgę umiejętności pt. Ostatnia pochwa Akrasha.

4 - sala tronowa.

5 - drzwi zamknięte na skobel. Możesz go otworzyć jedynie od strony sali tronowej.

 

Opis

Kiedy odnajdziesz Skjora, wojownik stwierdzi, że tym razem ma dla ciebie "coś innego". Mężczyzna poprosi, abyś udał się do Podziemnej Kuźni, która jest położona tuż pod Niebiańską Kuźnią. Tak też zrób.

Na miejscu spotkasz Łowczynię Aelę w jej wilkołaczej formie. Skjor upuści nieco jej krwi do fontanny, z której musisz się napić. To dopełni rytu, dzięki któremu staniesz się pełnoprawnym wilkołakiem, po czym stracisz na chwilę świadomość. Od razu uprzedzam, że nie ma sposobu, by przejść wątek Towarzyszy bez ukończenia tego rytuału. Jednakże, w późniejszym etapie gry pojawi się możliwość porzucenia wilczej formy, jeśli taka będzie twoja wola.

Obudzisz się na zewnątrz Kuźni, przepełniony żądzą krwi. Mieszkańcy Białej Grani będą teraz uciekać przed tobą, a straż spróbuje cię zabić. Możesz unikać walki lub dać upust swoim wilczym potrzebom. Kiedy pożywisz się krwią lub gdy sam otrzymasz ciężkie rany, po raz kolejny utracisz świadomość.

Kolejne przebudzenie nastąpi daleko na wschód od Białej Grani, w pobliżu ruin fortecy znanej jako Skała wisielców. Aela poinformuje cię, że miejsce to jest bazą Srebrnej Ręki, której należy "upuścić" nieco krwi. Skjor ruszył do ataku jako pierwszy, zaś tobie przypadnie podążanie jego śladami. Łowczyni będzie tuż za tobą.

Kiedy pozbędziesz się wszystkich agentów Srebrnej Ręki na zewnątrz Skały wisielców, wejdź do środka. Tam natrafisz na jeszcze większy opór, lecz z pomocą Aeli - nie może zginąć - powinieneś sobie poradzić. Idź naprzód, aż dotrzesz do sali tronowej (4). Tam będzie czekał na ciebie lokalny przywódca łowców wilkołaków, Krev, w otoczeniu kilku swoich podwładnych. Boss jest nieco twardszym przeciwnikiem, dlatego zostaw go sobie na koniec.

Po zakończeniu bitwy Aela odnajdzie zwłoki Skjora i odda mu ostatni hołd. Porozmawiaj z Łowczynią, by zakończyć niniejsze zadanie. W Jorrvaskrze będą na ciebie czekać 3 nowe losowe zadania. Aby kontynuować główny wątek Towarzyszy, musisz ukończyć co najmniej 2 z nich. Kiedy spełnisz wymagania, otrzymasz misję Honor krwi.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.