Droga Głosu

Solucja i poradnik gry TES V: Skyrim

Wstęp

Zadanie to rozpoczniesz po zameldowaniu jarlowi Balgruufowi o zabiciu smoka w zadaniu Budzenie smoka.

Opis

Zabicie smoka zagrażającego Białej Grani to dopiero początek twojej przygody. Kiedy zameldujesz się u jarla Balgruufa, dowiesz się, że zostałeś wezwany przez Siwobrodych. O kogo chodzi? Jeśli zapytasz jarla, dowiesz się, że to prastary zakon mnichów zamieszkujących Wysoki Hrothgar. Siwobrodzi właściwie nie opuszczają swojej twierdzy i unikają wszelkiego kontaktu z pozostałymi mieszkańcami Skyrim, co oznacza, że spotkał cię nie lada zaszczyt.

Wysoki Hrothgar położony jest na jednym ze szczytów gór Gardła Świata. Aby się tam dostać, będziesz musiał wyruszyć w podróż do wioski Ivarstead. Droga jest długa i obfituje w pełne bandytów i potworów jaskinie oraz forty, z czego warto skorzystać i rozwinąć nieco swoją postać. Dobrze, by w czasie wędrówki na szczyt Wysokiego Hrothgaru twój bohater posiadał przynajmniej 10 poziom, choć oficjalnie nie jest to oczywiście wymagane.

Gdy dotrzesz już do Ivarstead i załatwisz wszystkie interesujące cię sprawy, przekrocz rzekę i rozpocznij wspinaczkę schodami o 7 tys. stopni. Wędrówka będzie dość długa, zaś na twojej drodze stanie co najmniej kilku przeciwników - spodziewaj się niedźwiedzi, tygrysów śnieżnych, zwykłych oraz śnieżnych trolli. Te ostatnie mogą okazać się szczególnie wymagające dla początkujących poszukiwaczy przygód, dlatego warto mieć w zapasie kilka eliksirów leczniczych.

W końcu dotrzesz na szczyt wzniesienia. Wejdź do twierdzy, gdzie powita cię Arngeir, najwyższy rangą spośród Siwobrodych. Na początek będziesz musiał udowodnić, że faktycznie jesteś Smoczym Dziecięciem - nic prostszego, wystarczy użyć ("Z" na klawiaturze) jedynego posiadanego krzyku, a więc Nieugiętej siły. Po zaprezentowaniu swej mocy Arngeir opowie ci co nieco na temat twoich zdolności oraz tego, jak sobie z nimi radzić.

Kolejnym krokiem będzie nauczenie się nowego słowa Nieugiętej siły. W tym celu po prostu porozmawiaj ze stojącym nieopodal Einarthem. Jest to właściwie jedno z dwóch słów, jakie nauczysz się od innej osoby. Pozostałe fragmenty smoczych krzyków odnajdziesz w rozrzuconych po Skyrim katakumbach i smoczych grobowcach - takich, jak odwiedzony już Czarnygłaz. Pamiętaj jednak, że aby używać nowych krzyków, będziesz musiał posiadać wolne dusze smoków, które zdobedziesz zabijając te potężne istoty.

Po zakończeniu nauki u Einartha Arngeir wystawi cię na kolejną próbę. Siwobrodzi przywołają kilka duchów, a ty będziesz musiał trafić swoim wzmocnionym smoczym okrzykiem przynajmniej trzy z nich. Nie jest to nic trudnego. Musisz jedynie wiedzieć, że aby użyć więcej słów z danego krzyku, a więc wzmocnić go, musisz przytrzymać klawisz (domyślnie "Z") nieco dłużej.

Ostatni test odbędzie się na dziedzińcu fortecy. Ruszaj za Bollim, który po dotarciu na miejsce nauczy cię pierwszego słowa krzyku o nazwie Trąba poiwetrzna. Moc ta pozwala na szybkie przemieszczanie się na niewielkich odległościach, dlatego w ramach próby będziesz musiał przedostać się za bramę za pomocą krzyku. Bułka z masłem.

Na koniec wróć wraz z Bollim do twierdzy. To jednak nie koniec, bowiem Arngeir będzie miał dla ciebie jeszcze jedno zadanie, tym razem już nieco bardziej skomplikowane. Chodzi o odzyskanie Rogu Jurgena Wiatrowładnego z grobowca o nazwie Ustengrav. Jest to już kwestia osobnego zadania.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry TES V: Skyrim

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBibliotekaDLCEkwipunekKsięgi umiejętnościLikantropiaMagiaMiastaOsiągnięciaPrzestępstwaRasyRodzinaSmocze KrzykiTrenerzyTworzenie postaciUmiejętnościWampiryzmZaklęciaZaklinanie