Zabójca smoków

Solucja i poradnik gry TES V: Skyrim

Wstęp

Zadanie to otrzymasz automatycznie po ukończeniu misji Sovngard.

Opis

Po opuszczeniu Sali Chwały spotkasz się z Gormlaith, Hakonem i Felldirem przy Moście z Kości Wieloryba. Wspólnie dojdziecie do wniosku, że całą czwórką należy skorzystać z Krzyku Czyste Niebiosa, aby rozproszyć panującą w zaświatach mgłę. Użyj smoczej mowy jako pierwszy, a kompani podążą za twoim przykładem. Mgła faktycznie się rozproszy, lecz Alduin przywoła ją ponownie. Powtórz czynność, lecz i tym razem Pożeracz Światów przywróci mroczne opary. Kiedy po raz trzeci użyjesz Krzyku, prastary smok straci cierpliwość i objawi się osobiście. W tym momencie rozpocznie się finałowa batalia.

Potyczka z Alduinem przypomina walki z innymi smokami. Istnieją jednak trzy zasadnicze różnice:

  • Możesz zadawać obrażenia Alduinowi tylko wtedy, gdy jest pod wpływem Smokogrzmotu. Korzystaj zatem z tego Krzyku w miarę regularnie.
  • Alduin ponownie będzie przywoływał nad pole bitwy rój meteorów. Jak zwykle możesz go rozproszyć przy pomocy Krzyku Czyste Niebiosa.
  • Przez cały czas trwania walki będziesz mógł liczyć na pomoc Gormlaith, Hakona i Felldira. Trójka bohaterów skutecznie odwróci uwagę od twojej postaci, dlatego w przypadku odniesienia ciężkich ran powinieneś się wycofać i wyleczyć.

Kiedy Alduin zostanie pokonany, Tsun pogratuluje ci heroicznego czynu. Na koniec rozmowy z nim będziesz mógł poprosić go o "odkrzyknięcie" do świata śmiertelników. W Sovngardzie i tak nie masz już niczego do roboty, więc możesz skorzystać z tej możliwości od razu. Zanim to jednak nastąpi, Tsun nauczy cię całkiem przydatnego Krzyku Zew męstwa.

Po powrocie do Skyrim wylądujesz na szczycie Gardła Świata. Paarthurnax, o ile oczywiście go nie zabiłeś, wyrazi smutek z powodu śmierci Alduina, lecz i tak pogratuluje ci sukcesu. Prastary smok oznajmi, że reszta jego gatunku powinna za nim podążyć i nie będzie już więcej zagrażać krainie Nordów. Nie oznacza to bynajmniej, że utracisz możliwość walki ze smokami - te wciąż będą pojawiać się w wybranych lokacjach umożliwiajac ci zdobycie cennych łupów i/lub składników rzemieślniczych.

Tak czy inaczej na Gardle Świata główny wątek tej opowieści dobiegnie końca. Gratulacje, Smocze Dziecię, właśnie ukończyłeś podstawową wersję The Elder Scrolls V: Skyrim!


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry TES V: Skyrim

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBibliotekaDLCEkwipunekKsięgi umiejętnościLikantropiaMagiaMiastaOsiągnięciaPrzestępstwaRasyRodzinaSmocze KrzykiTrenerzyTworzenie postaciUmiejętnościWampiryzmZaklęciaZaklinanie