W świetle dnia

Solucja i poradnik gry TES V: Skyrim

Wstęp

Kiedy staniesz się wampirem i zaczniesz wypytywać karczmarzy o plotki, dowiesz się, że Falion z Morthalu studiuje księgi o nieumarłych. Owa informacja da początek niniejszej misji. Jeżeli posiadasz zainstalowany dodatek Dawnguard i zarazisz się wampiryzmem w czasie pracy dla Obrońców Świtu, Isran powie ci, abyś po lek udał się właśnie do Faliona, co również zainicjuje to zadanie.

Opis

Gry PC - Solucja i poradnik - The Elder Scrolls V: Skyrim - Zadania poboczne - W świetle dnia - Kamienny krąg, mapa

Kiedy porozmawiasz z Falionem na temat wampiryzmu, czarodziej przyzna, że zna rytuał, z pomocą którego można pozbyć się Sanguinare Vampiris. Jedyne co musisz posiadać, to Czarny kamień dusz wypełniony esencją istoty czującej. Na początek musisz zdobyć sam klejnot. Na wyższych poziomach doświadczenia pojawia się on bardzo często wśród losowych łupów; w ostateczności możesz również zakupić go od Faliona lub Enthira, czarodzieja z Akademii w Zimowej Twierdzy.

Wypełnienie Czarnego klejnotu esencją nie powinno stanowić problemu. Możesz wprawdzie schwytać duszę jakiegoś NPC-a, ale o wiele bezpieczniej - przynajmniej z perspektywy prawa Skyrim - zrobić to w czasie walk z Falmerami lub Renegatami.

Wypełniony duszą klejnot zanieś Falionowi. Redgard poprosi cię, abyś o świcie (dokładnie między 5 a 7 rano) przyszedł do kręgu znajdującego się na północ od Morthalu. Gdy tam dotrzesz, Falion zgodnie z obietnicą odprawi rytuał i uwolni cię od klątwy wampiryzmu. Warto odnotować, że misję tę możesz później wykonywać dowolną ilość razy.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry TES V: Skyrim

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBibliotekaDLCEkwipunekKsięgi umiejętnościLikantropiaMagiaMiastaOsiągnięciaPrzestępstwaRasyRodzinaSmocze KrzykiTrenerzyTworzenie postaciUmiejętnościWampiryzmZaklęciaZaklinanie