Zaginiony w akcji

Solucja i poradnik gry TES V: Skyrim

Wstęp

Podczas jednej z wizyt na targu w Białej Grani możesz stać się świadkiem ostrej kłótni pomiędzy Fralią Siwo-Włosą a Idolafem i Olfridem Dzięcięciami-Wojny. Kobieta oskarży przedstawicieli drugiego klanu o uwięzienie jej syna Thoralda, podczas gdy jej adwersarze stwierdzą, że potomek Siwo-Włosej pewnie gdzieś zginął. Po wysłuchaniu dysputy porozmawiaj z Fralią, a otrzymasz niniejsze zadanie.

Eksploracja

Forteca Północnej Strażnicy

Gry PC - Solucja i poradnik - TES V: Skyrim - Zadania poboczne - Zaginiony w akcji - Forteca Północnej Strażnicy

1 - główne wejście do twierdzy.

2 - półka. Znajdziesz na niej księgę umiejętności pt. 2920, Gwiazda Poranna, księga 1.

3 - kapitan Thalmoru.

4 - skrzynia (niższy poziom). Znajdziesz na niej księgę umiejętności pt. Legendarne miasto Sancre Tor.

5 - Śledczy z Północnej Strażnicy. Znajdziesz przy nim klucz, którym otworzysz tylne wyjście z fortecy (7).

6 - Thorald.

7 - tylne wejście do fortecy. Jest zamknięte na mistrzowski zamek, jednakże możesz je otworzyć kluczem Śledczego z Północnej Strażnicy (5).

Opis

Siwo-Włosa zgodzi się podzielić z tobą swoimi troskami, ale na osobności. Udaj się więc do domu należącego do jej klanu, gdzie Fralia opowie ci o zaginięciu Thoralda. Spotkasz również jego brata, Avulsteina, któremu nie spodoba się twoja wizyta w jego domu, jednakże szybko dojdzie do wniosku, że możesz okazać się przydatny. Wspólnie dojdziecie do wniosku, że na począrek niezbędny jest dowód, który potwierdzałby, że klan Dzieciąt-Wojny wie o miejscu pobytu Thoralda. Zdobycie go to oczywiście twój następny cel.

Owym dokumentem jest Cesarskie pismo, które znajduje się w domu klanu Dzieciąt-Wojny. Istnieje kilka sposobów, aby go zdobyć:

  • Spróbuj użyć persazji w rozmowie z Idolafem Dziecięciem-Wojny - spotkasz go z reguły w domu klanu lub w gospodzie Pod Chorągwianą Klaczą. Jeśli ci się powiedzie, Idolaf odda ci dokument.
  • Możesz również okraść Jona Dziecię-Wojny (stoi zazwyczaj w pobliżu targu) z Listu od Olfiny. Następnie zaszantażuj Jona, że pokażesz liścik miłośny członkom jego klanu, a młodzieniec zdobędzie dla ciebie pożądany dokument.
  • W ostateczności możesz zdobyć pismo samodzielnie. Wystarczy wejść do domu klanu Dzieciąt-Wojny i włamać się do zamkniętego pokoju na parterze. Najlepiej dokonać tego o poranku, gdy Idolaf i Olfrid wyruszą do miasta załatwiać swoje codzienne sprawy.
Gry PC - Solucja i poradnik - TES V: Skyrim - Zadania poboczne - Zaginiony w akcji - Forteca Północnej Strażnicy, mapa

Lektura Cesarskiego pisma pozwoli ci dowiedzieć się, że to nie Dziecięcia-Wojny porwały Thoralda. Sprawa jest o wiele poważniejsza - Nord został pochwycony przez Thalmor i osadzony w Fortecy Północnej Strażnicy, trudno dostępnym miejscu położonym na północno-zachodnim wybrzeżu Skyrim. Kiedy powiesz o tym Avulsteinowi, ten postanowi natychmiast zaatakować twierdzę. Przed tobą staną dwie opcje:

  • Jeśli zgodzisz się na pomoc w szturmie, po dotarciu do Fortecy Północnej Strażnicy spotkasz Avulsteina oraz jego dwóch pobratymców. O ile ostatni z wymienionych mogą zginąć w walce, o tyle brat Thoralda jest "nieśmietelny" na czas akcji - choć może zostać unieszkodliwiony na pewien czas. Najcięższą batalię stoczycie na dziedzińcu twierdzy, który patroluje do 6 Elfów. Wewnątrz czekają was starcia z maksymalnie 2-3 Thalmorczykami na raz.
  • Jeśli stwierdzisz, że lepiej poradzisz sobie sam, Avulstein pozostanie w Białej Grani, a ty będziesz musiał spenetrować twierdzę w pojedynkę. W tym wypadku walki - zwłaszcza ta na dziedzińcu - mogą okazać się dość trudne. Istnieje jednak tylne wejście do twierdzy, za pomocą którego możesz przekraść się do środka i uratować Thoralda unikając większych starć. Haczyk? Tylne wrota są zamknięte na mistrzowski zamek, więc jest opcja jedynie dla wprawnych włamywaczy.

Tak czy inaczej, w końcu dotrzesz do pokoju przesłuchań (6), gdzie przetrzymywany jest Thorald. Rozkuj go, a wdzięczny Nord zacznie za tobą podążać. Po wyjściu na zewnątrz Thorald postanowi ukryć się poza granicami Skyrim, jednocześnie prosząc cię o ostatnią przysługę: przekazanie matce zaszyfrowanej wiadomości. Oczywiście zgódź się pomóc.

Przy okazji kolejnych odwiedzin w Białej Grani spotkaj się z Fralią Siwo-Włosą. Przekaż kobiecie wiadomość, która ucieszy się, że jej syn jest bezpieczny. Misja zostanie zakończona, a ty otrzymasz w nagrodę losową, zaklętą broń.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry TES V: Skyrim

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBibliotekaDLCEkwipunekKsięgi umiejętnościLikantropiaMagiaMiastaOsiągnięciaPrzestępstwaRasyRodzinaSmocze KrzykiTrenerzyTworzenie postaciUmiejętnościWampiryzmZaklęciaZaklinanie