Zamknięte usta

Solucja i poradnik gry TES V: Skyrim

Wstęp

Zaraz po wejściu do norskich ruin o nazwie Volunruud natkniesz się na tron i siedzący na nim szkielet. Draugr ożyje i zaatakuje, a kiedy go zniszczysz, przy pobliskich szczątkach odkryjesz Zapiski Heddika Volunruuda. Lektura tego dokumentu zainicjuje to zadanie.

Eksploracja

Volunruud

Gry PC - Solucja i poradnik - TES V: Skyrim - Zadania poboczne - Zamknięte usta - Volunruud

1 - wyjście na zewnątrz.

2 - zwłoki. Obok nich znajdziesz Zapiski Heddika Volunruuda.

3 - draugr boss. Po rozprawieniu się z nim oraz jego dwoma pomocnikami zabierz wiszący nad tronem Topór ceremonialny. Na oparciu tronu natkniesz się natomiast na księgę umiejętności pt. Etykieta buławy.

4 - otwarty sarkofag. W środku znajdziesz Miecz ceremonialny. Gdy zbliżysz się do trumny, będziesz musiał pokonać dwa draugry.

5 - przejście prowadzące do Kurhanu Starca. Otworzysz je za pomocą Topora oraz Miecza ceremonialnego.

Kurhan Starca w Volunruud

Gry PC - Solucja i poradnik - TES V: Skyrim - Zadania poboczne - Zamknięte usta - Kurhan Starca w Volunruud

5 - przejście wiodące z Volunruud.

6 - Kvenel Język.

7 - smocza ściana. Nauczysz się przy niej słowa Krzyku Szept Aury.

Opis

Gry PC - Solucja i poradnik - TES V: Skyrim - Zadania poboczne - Zamknięte usta - Volunruud, mapa

Wedle odnalezionych zapisków Volunruud, grobowiec położony na północ od Białej Grani, jest miejscem ostatniego pochówku Kvenela Języka. Wraz z legendarnym wojownikiem pochowano jego miecz i topór: Eduj oraz Okin. Oba są zdecydowanie warte dalszej eksploracji tego miejsca.

W grobowcu spotkasz oczywiście sporo levelowanych draugrów, co jednak nie powinno być zaskoczeniem. Twoim pierwszym celem jest zdobycie replik legendarnych broni Kvenela, czyli Topora (3) i Miecza ceremonialnego (4). Mając oba artefajty skieruj się do głównych wrót (5). Włóż w zagłębienia repliki broni, a wrota staną przed tobą otworem.

W Kurhanie Starca sytuacja się nie zmieni. Ruszaj przed siebie, dopóki nie staniesz przed półprzezroczystym obliczem Kvenela Języka i jego dwóch nieumarłych żołnierzy (6). Walka z trójką przeciwników nie powinna stanowić wielkiego wyzwania. Kiedy oczyścisz teren, przy szczątkach legendarnego wojownika znajdziesz cel swojej podrózy: Eduj oraz Okin. W momencie zabrania broni niniejsze zadanie dobiegnie końca.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry TES V: Skyrim

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBibliotekaDLCEkwipunekKsięgi umiejętnościLikantropiaMagiaMiastaOsiągnięciaPrzestępstwaRasyRodzinaSmocze KrzykiTrenerzyTworzenie postaciUmiejętnościWampiryzmZaklęciaZaklinanie