Atak bandytów

Solucja i poradnik gry The Elder Scrolls V: Skyrim - Hearthfire

Wstęp

Zadanie to możesz otrzymać po tym, jak przeniesiesz się wraz ze swym małżonkiem do jednej z rezydencji wybudowanych w ramach DLC pt. Hearthfire.

 

Opis

Kiedy wraz z małżonkiem lub małżonką przeniesiesz się do swojej nowej rezydencji, pewnego razu po powrocie do domu możesz spostrzec niemiłą niespodziankę: twoja ukochana lub ukochany zostali porwani. Odnajdziesz jedynie list, w którym niejaka Ruda Rochelle zażąda, abyś przyniósł do wyznaczonej lokacji 5 tys. septimów. W przecownym wypadku twoja druga połówka zginie.

Udaj się we wskazane miejsce, gdzie staniesz przed ważnym wyborem:

  • Jeśli zapłacisz, twoja połowica zostanie natychmiast wypuszczona.
  • Jeśli odmówisz zapłaty okupu, będziesz musiał zabić wszystkich bandytów. Tylko w ten sposób zdołasz ochronić swoją małżonkę przed śmiercią.

Zadanie zakończy się w momencie uratowania swojej drugiej połówki.

Warto zaznaczyć, że w niektórych przypadkach możesz zastać Rudą Rochelle oraz jej bandę pod murami swego domu. Dzieje się tak zawsze, jeśli w domostwie zatrudniłeś huskarla (Gregora, Rayyę lub Valdimara), choć czasami nawet bez owej ochrony twoja połowica może stawić skuteczny opór do czasu twojego nadejścia. Wówczas, aby zakończyć zadanie, wystarczy wybić na miejscu wszystkich zbirów oraz ich przywódczynię.


Mrozie


Opublikowano:

Zobacz komentarze ()
Ostatnia aktualizacja:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.