Zbuduj własny dom

Solucja i poradnik gry The Elder Scrolls V: Skyrim - Hearthfire

Wstęp

Zadanie to otrzymasz automatycznie po zainstalowaniu DLC Hearthfire.

 

Opis

Niniejsza misja jest w całości poświęcona budowie własnej rezydencji. Dom możesz postawić we Hjaalmarchu, Falkret lub Bieli. Pierwsze, co musisz zrobić, to uzyskać pozwolenie od miejscowego jarla. W większości przypadków jest to równoznaczne z wykonaniem dla niego "drobnej" przysługi. Kiedy będziesz już w dobrych relacjach z władcą danej Włości, porozmawiaj z jego urzędnikiem na temat zakupu ziemi. We wszystkich trzech przypadkach jest to koszt 5 tys. septimów. Po nabyciu ziemi miejsce budowy twojej rezydencji zostanie oznaczone na mapie.

Udaj się tam. Znajdziesz stół kreślarski oraz warsztat rzemieślniczy. Przy tym pierwszym musisz wybrać rozkład domu - na początku do wyboru będzie jedynie skromna, jednoizbowa chata. Następnie skorzystaj z warsztatu, by przygotować fundamenty. Będziesz do tego potrzebował bali drewna oraz kamieni. Dostawę tych pierwszych możesz zamówić w pobliskim tartaku, podczas gdy kamienie wydobędziesz samodzielnie z odpowiednich złóż. W późniejszym etapie gry obie czynności będziesz mógł zlecać swojemu zarządcy.

W momencie postawienia fundamentów niniejsze zadanie zostanie zaliczone. To jednak nie oznacza, że twoja praca jest skończona. Warsztat rzemieślniczy oraz stół kreślarski pozwolą ci rozbudować swój mały domek do rozmiarów potężnej, w pełni umeblowanej willi. Wszystko zależy od twojej wyobraźni i... Zasobności portfela!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.