Rzeka tajemnic

Solucja i poradnik gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wstęp

W północno-wschodniej części lasu, tuż przy legowisku kejrana, leży wrak statku należącego niegdyś do kapitana Petry Sillego. Przy zwłokach mężczyzny znajdziesz klucz do jego skrzyni, co zainicjuje to zadanie.

Opis

Po zdobyciu klucza skieruj się do leżącej nieopodal drugiej części wraku, w której znajduje się skrzynia kapitana. W środku znajdziesz raport z podróży, którym z pewnością byliby zainteresowani uczeni z uniwersytetu w Oxenfurcie. Wysłanie materiałów to nowy cel tego zadania.

Dostęp do poczty królewskiej, jedynej możliwej drogi wysyłki, uzyskasz tylko w dwóch miejscach: w domu Bernarda Loredo (podczas misji Niemoralna propozycja oraz Śmierć zdrajcy!) lub w biurze Ludwiga Merse'a. Szybszym i lepszym rozwiązaniem jest ta druga opcja, toteż ją polecam wybrać. W rozmowie z kanclerzem użyj znaku Axii, by ten bez wahania oddał ci klucz do swojej skrzynki pocztowej, po czym włóż do niej raport. Warto też rzucić okiem na inne raporty, z których jasno będzie wynikać, że Loredo i Merse nie służą już sprawie Temerii.

Zadanie to będzie kontynuowane w Akcie II-im.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AlchemiaBestiariuszBohaterowieCechyEkwipunekGlosariuszMini-gryPrzewodnikUmiejętnościZdolnościZnaki