Serce Melitele

Solucja i poradnik gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wstęp

Jeśli w trakcie Prologu udało ci się zdobyć od Młodego jego amulet, teraz będziesz miał okazję przekształcić go w naprawdę przydatny przedmiot.

Opis

W sprawie amuletu udaj się do lokalnej "wiedźmy", zielarki Anezki z Bindugi. Kobieta zaprzeczy jakimkolwiek konszachtom z nadnaturalnymi mocami, jednak będzie żywo zainteresowana odkupieniem błyskotki - za 50, a nawet 200 orenów. Użyj perswazji, by skłonić Anezkę do wyjawienia prawdy, a dowiesz się, że znaleziony medalion to "Serce Melitele" - całkiem przydatny artefakt, jeśli tylko oczyścić jego aurę w specjalnym rytuale.

Obrzęd ten będzie wymagał zgromadzenia kilku specjalnych ingrediencji. Niestety, jeden z nich jest unikatowy, dlatego w tym momencie zadanie zostanie wstrzymane na dłuższy czas. Potrzebne składniki to:

  • Embrion endriagi - często można znaleźć je przy zwłokach zabitych endriag, a te występują w lesie dość często. W ostateczności wydobędziesz je także z kokonów królowej endriag.
  • Esencja śmierci - pozostawiają ją po sobie upiory, które spotkasz w ruinach szpitala w południowej części lasu (patrz zadanie W szponach szaleństwa).
  • Język trolla - głowę samicy tego potwora możesz wygrać w kości z Żegotą (patrz zadanie Pokerowa twarz: Flotsam) lub odkupić go od niego za 200 orenów. Podobną cenę wytargujesz za sam język u Cedrika, którego jak zwykle spotkasz na stanowisku obserwacyjnym w Bindudze lub przy ognisku w centralnej części wsi.
  • Oko krabopająka - ten składnik możesz wydobyć z truchła krabopająka, lecz w całym Akcie I-szym spotkasz tylko jednego potwora tego gatunku - tuż przed spotkaniem z Iorwethem w ramach zadania Zabójcy królów.

Po zebraniu wszystkich składników wróć do Anezki i powiedz jej, że jesteś gotowy do odprawienia rytuału. Zielarka poprosi cię, abyś przyszedł o północy do zapomnianej świątyni Vejopatisa we wschodniej części lasu. Po przybyciu na miejscu kobieta rozpcoznie obrzędy, co jest równoznaczne z przybyciem upiorów. Potwory będą pojawiać się w trzech różnych miejscach wokół świątyni, zaś do ukończenia zadania musisz zabić ok. 10 z nich. Jeśli ci się to uda, Anezka podaruje ci oczyszczone Serce Melitele, które zapewni ci teraz +1 pkt regeneracji na sekundę. Co więcej, otrzymasz także 125 PD za ukończenie zadania.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AlchemiaBestiariuszBohaterowieCechyEkwipunekGlosariuszMini-gryPrzewodnikUmiejętnościZdolnościZnaki