Loc Muinne

Solucja i poradnik gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Akt III jest znacznie mniejszy od dwóch poprzednich, zaś jego akcja toczy się w jednym tylko miejscu: starożytnych ruinach miasta Loc Muinne. Gród podzielono na kwartały, które zajęły delegacje poszczególnych państw: Temerii, Redanii, Kaedwen oraz Nilfgaardu. Stojąc po stronie Roche'a nie będziesz musiał przejmować się większością strażników w mieście, bowiem otrzymasz dostęp do większej części dzielnic.

Eksploracja

Gry PC - Solucja i poradnik - Wiedźmin 2: Zabójcy królów - Akt III (Vernon Roche) - Eksploracja - Loc Muinne

1 - punkt startowy. Rozpoczniesz z niego wędrówkę w kierunku Loc Muinne. Szczegóły w opisie zadania W imię Temerii!

2 - krabopająk. Po pokonaniu potwora przeszukaj leżące niedaleko zwłoki, a natkniesz się przy nich na miecz o nazwie Deithwen - jeden z lepszych srebrnych ostrzy w tym Akcie.

3 - obóz rycerzy Zakonu Płonącej Róży. Dzieki wstawiennictwu Roche'a będziesz mógł przez niego przejść bez rozlewu krwi.

4 - brama miasta. Z racji tego, że opowiedziałeś się po stronie Iorwetha, nie będzie ci dane wejść do miasta poprzez główne wrota.

5 - sekretne wejście do miasta. Nie musisz z niego w ogóle korzystać.

6 - miejsca mocy. Są strzeżone przez gargulce, na które powinieneś szczególnie uważać. Pamiętaj, że potwory w momencie śmierci wybuchają gorącą lawą, toteż nie warto się wówczas znajdować w ich pobliżu. Odwiedzenie tych miejsc jest niezbędne w przypadku realizowania zlecenia na gargulce.

7 - manekiny treningowe. Dwa znajdują się w kwartale Temerczyków (25), dwa kolejne w obozie rycerzy Zakonu Płonącej Róży (3). Zniszczenie 10 kukieł w przekroju całej gry pozwoli ci uzyskać atrybut Doświadczony.

8 - szulernia. Spotkasz tam czwórkę z piątki graczy, z którymi możesz zmierzyć się w walce o tytuł mistrza kościanego pokera Loc Muinne. Jest to oczywiście związane z zadaniem Pokerowa twarz: Loc Muinne.

9 - łowcy głów. Tym razem to Nilfgaardczycy spróbują obłowić się na oddzielonej od karku głowie Wiedźmina. Pokaż im, że nie zamierzasz stawać się powodem ich bogactwa, szczególną uwagę zwracając na maga - ten bowiem zna się na swojej profesji całkiem nieźle.

10 - wejście do kanałów. Miejskie ścieki odwiedzisz przy okazji wykonywania misji Rzeka tajemnic oraz Sprzed stuleci

11 - Mocarny Numa. To jedyny przeciwnik, z którym musisz zmierzyć się "na rękę" w ramach zadania Nie ma mocnych: Loc Muinne.

Obok niego spotkasz również Marcusa, który może sprzedać ci specjalne "grzybki"... Ich spożycie wydatnie pomoże ci w pokonaniu Numy.

12 - wieża. Niestety, wejście do niej pozostanie zasypane do końca gry.

13 - Felicia Cori. Sprzedawczyni przeniosła się z Vergen i wciąż oferuje bogaty asortyment składników alchemicznych oraz receptur. Możesz u niej również zmienić fryzurę, jeśli czujesz, że twój obecny wygląd nie przystaje do otoczenia wytwornych dworzan i czarodziejów.

Nieopodal sklepu spotkasz również Burtona. Kaedweński żołnierz będzie chciał się odegrać za porażkę w pojedynku pięściarskim w obozie Niebieskich Pasów. Daj mu kolejną lekcję, a zadanie Rachunki do wyrównania zostanie zaliczone.

14 - Niesamowity Lockhart. Czarodziej jest mistrzem kościanego pokera, dlatego z pewnością odwiedzisz go przy okazji wykonywania zadania Pokerowa twarz: Loc Muinne. Mężczyzna sprzedaje również różne schematy i receptury, a także składniki alchemiczne i przedmioty rzemieślnicze.

15 - Bras z Ban Ard. Stary znajomy Geralta jest nie tylko znakomitym czarodziejem, ale również znawcą pradawnych broni i run. Bras odegra znaczącą rolę w kilku zadaniach, m.in. Zaszyfrowany manuskrypt, czy Zlecenie na gargulce. To właśnie do maga udasz się, kiedy będziesz potrzebował stworzenia nowych elementów pancerza i/lub potężnych mieczy. Zresztą w asortymencie towarów Brasa również znajdziesz kilka interesujących przedmiotów, jak np. Zbroja z Tir Na Lia.

16 - tablica ogłoszeń. Znajdziesz na niej informacje o zleceniu na gargulce oraz wyzwanie Mocarnego Numy (patrz zadanie Nie ma mocnych: Loc Muinne).

17 - karczma. Możesz w niej skorzystać ze schowka. Spotkasz tutaj m.in. Zyvika, który powie ci kilka słów na temat zjazdu oraz roli, jaką mogą odegrać w nim Kaedweńczycy.

18 - Uchacz. Zdaje się, że mistrz pułapek podążył za tobą z obozu Kaedweńczyków. Kupisz u niego zarówno gotowe sidła, jak i różnorakie komponenty do ich tworzenia.

19 - kwartał Kaedweńczyków. Odwiedzisz go tylko w wypadku, jeśli zdecydujesz się wykonać zadanie Kość z kości.

20 - Aryan La Valette. Jeśli ocaliłeś go w Prologu, młody szlachcic opowie ci o tym, jak udało mu się wydostać z lochów rodzinnej warowni, a także o aktualnej sytuacji politycznej w Temerii.

21 - amfiteatr. Odwiedzisz go tylko podczas wykonywania zadania Zjazd czarodziejów.

22 - Falas. Były połykacz noży może ci zaoferować sprzedaż kilku bardzo interesujących przedmiotów, takich jak srebrny miecz Gynvael Aedd, Novigradzki miecz stalowy, czy też Schemat: Dearg Ruadhri. Mężczyzna zaprosi cię również na pokaz "elfki z brodą". Obejrzenie spektaklu kosztuje ok. 250 orenów, ale na szczęście polega tylko i wyłącznie na iluzji...

23 - kwartał Redańczyków. Odwiedzisz go przy okazji audiencji u króla Radowida, z którym spotkasz się pod koniec misji W imię Temerii!

24 - kwartał Nilfgaardczyków. Złożysz im wizytę jedynie w przypadku wykonywania zadania Gdzie jest Triss Merigold?

25 - kwartał Temerczyków. Będziesz mógł się swobodnie po nim poruszać. Spotkasz tam m.in. hrabiów Kimbolta i Maravela, którzy są powiązani z zadaniami Lilie i żmije, Pacta sunt servanda oraz Posłaniec.

26 - krąg siły. Tymczasowo zwiększy obrażenia zadawane mieczem.

27 - krąg wytrzymałości. Tymczasowo zapewni premię do pancerza.

28 - krąg życia. Tymczasowo zwiększy regenerację żywotności.

29 - kapliczka. Znajdziesz ją tutaj tylko w przypadku, gdy zainstalowałeś Patcha 3.3. Aktywowanie ołtarza zapewni ci umiejętność Całun zimy.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AlchemiaBestiariuszBohaterowieCechyEkwipunekGlosariuszMini-gryPrzewodnikUmiejętnościZdolnościZnaki