Mroczne dziedzictwo

Solucja i poradnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z kamienia

Wstęp

Podczas wykonywania misji Sezamie, otwórz się! weźmiesz udział w aukcji, na której jednym z licytowanym przedmiotów będzie Figurka hrabiego Romilly. Jeśli kupisz ją, co będzie cię kosztowało 300 novigradzkich koron, a następnie zabierzesz do dowolnego kowala lub płatnerza, by ten rozebrał ją na części, odnajdziesz Testament hrabiego Romilly oraz Zdobiony klucz. Wówczas otrzymasz niniejsze zadanie.

Mapy

Zachodnia Redania

1 - ruiny zamku Arnskrone.

Ruiny zamku Arnskrone

2 - schody wiodące na dziedziniec zamku.

3 - stół. Znajdziesz na nim Dziennik hrabiego Romilly (część pierwsza).

4 - kufer. Opróżnienie go jest związane z innym zadaniem pobocznym, które nosi tytuł Sekretne życie hrabiego Romilly.

5 - trzy upiory (poz. 34). Jeśli chcesz przejść dalej, będziesz musiał je pokonać.

6 - List z żądaniem okupu. Nie jest to ważny przedmiot fabularny, ale rzuca nieco światła na historię zamku Arnskrone oraz rodu Romilly.

7 - kufer. To właśnie tę skrytkę będziesz musiał opróżnić, aby ukończyć niniejsze zadanie.

 

Opis przejścia

Dzięki lekturze testamentu dowiesz się, że hrabia Romilly pozostawił swoim dziedzicom spadek w rodowej siedzibie, czyli na zamku Arnskrone. O potomkach lorda już dawno słuch zaginął, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby resztki szlacheckiego majątku trafiły w twoje ręce.

Ruiny zamku Arnskrone położone są głęboko w lesie, daleko na wschód od Novigradu. Gdy przybędziesz na miejsce, u podnóża zamku przywita cię starożytny leszy (poz. 37). Posmaruj zatem miecz Wyśmienitym olejem przeciw reliktom i rozpraw się z potworem. Kiedy walka dobiegnie końca, rozejrzyj się po okolicy z pomocą wiedźmińskich zmysłów. Powinieneś natrafić na zwłoki, przy których odkryjesz Dziennik hrabiego Romilly (część druga) oraz Zaśniedziały klucz. Lektura diariusza aktywuje inne zadanie poboczne - Sekretne życie hrabiego Romilly. Akcja tego minizadania również rozgrywa się w ruinach tutejszego zamku, dlatego najlepiej wykonać obie misje za jednym zamachem.

Rekonesans powinien zaprowadzić cię na dziedziniec zrujnowanej warowni. Tam skieruj się do wieży, która znajduje się w południowo-zachodniej części murów, i schodami zejdź do piwnic. Na miejscu będzie już na ciebie czekac kilka upiorów (poz. 34, 5), ale i wspomniany w testamencie skarb. Kufer z losową zawartością odnajdziesz w północno-wschodniej sali (7). Kiedy opróżnisz skrytkę z losowej zawartości, niniejsze zadanie zostanie zaliczone.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.