Od miecza, głodu i zdrady

Solucja i poradnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z kamienia

Wstęp

Na zachodnim wybrzeżu Redanii natkniesz się na samotną chatę (1). Kiedy się do niej zbliżysz, przyjdzie ci się zmierzyć z kilkoma topielcami (poz. 34). Po walce wejdź do chaty, w której natrafisz na ostatnią ofiarę potworów. Przy zwłokach odnajdziesz Pobrudzony list, z którego dowiesz się, że mężczyzna trzymał w piwnicy więźnia. Beczki, którymi zablokowano właz, rozbij Znakiem Aard. Zejdź do piwnicy, gdzie odnajdziesz zwłoki wspomnianego więźnia, a przy nich Zardzewiały klucz oraz List napisany krwią. Lektura tego ostatniego zainicjuje niniejsze zadanie.

Mapy

Zachodnia Redania

1 - chata na wybrzeżu.

2 - wrak zatopionego statku.

 

Opis przejścia

Z dokumentu dowiesz się, że więzień należał do Zakonu Płonącej Róży i zamierzał dobić targu z tutejszymi przemytnikami. Ci ostatni jednak go przechytrzyli: zabili jego konfratrów, a jego cisnęli do luchu, by głodem i pragnieniem przymusić go do zdradzenia lokalizacji cennego fisstechu i/lub złota. Brat Anzelm jednak nie dał się złamać i nie wyjawił bandytom żadnych informacji. Oprawcy niechybnie zginęli z rąk (i pazurów) utopców, natomiast zakonnik zmarł z powodu odwodnienia. Skarb, którego zobowiązał się strzec, nadal jednak powinien być we wraku zatopionego statku. Pora go odszukać.

W tym celu udaj się na południowy-zachód od chaty. Po krótkiej żegludze, przy niewielkiej wysepce, natrafisz na rzeczony wrak, a w nim kufer, który otworzysz Zardzewiałym kluczem znalezionym przy zakonniku. W środku odnajdziesz trochę cennych, losowych przedmiotów. Kiedy oczyścisz z nich skrytkę, niniejsze zadanie zostanie zaliczone.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.