Przeklęta kaplica

Solucja i poradnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z kamienia

Wstęp

Za rzeką, na północ od wsi Górny Młyn, natkniesz się na opuszczoną kaplicę. Jeśli zbadasz ją bliżej, odkryjesz zwłoki, a przy nich Dziennik wizyt duszpasterskich o. Radomira oraz Klucz do krypty. Lektura diariusza aktywuje niniejsze zadanie.

Mapy

Zachodnia Redania

1 - przeklęta kaplica.

 

Opis przejścia

Dzięki dziennikowi dowiesz się, że tutejsza kaplica została przeklęta z powodu tragedii, która rozegrała się za sprawą "starej sołtysowej". Jak widać, kapłanowi Wiecznego Ognia nie udało się rozwiązać problemu, dlatego pora, aby spróbował tego dokonać wiedźmin.

Udaj się w stronę krypty. Na cmentarzu zaatakują cię trzy upiory (poz. 34), których pokonanie nie powinno stanowić dla ciebie problemu. Wejdź do krypty. Tam będzie już nieco trudnej, bowiem będziesz musiał stawić czoło północnicy zwanej Przeklętą Matką (poz. 34). Zwyczajowo Znak Yrden i/lub Księżycowy Pył znacząco ułatwią ci pracę.

Kiedy opadnie bitewny kurz, rozejrzyj się po kaplicy. Odnajdziesz kolejne zwłoki, a przy nich trochę losowych łupów oraz List pożegnalny Ciechosława, który pozwoli ci poznać szczegóły zbrodni, która sprowadziła klątwę na tutejszą kaplicę. Tak czy inaczej tobie udało się ją odczynić, a dzięki lekturze dokumentu byłego sołtysa niniejsze zadanie możesz uznać za zakończone.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.