Zaklinanie: Jakość kosztuje

Solucja i poradnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z kamienia

Wstęp

Kiedy ukończysz misję Zaklinanie: Na dobry początek, ofirski uczony poinformuje cię, że jeśli miałby wzbić się na wyżyny swoich umiejętności, będzie potrzebował "sporych rozmiarów nefrytu". Zdobycie go jest oczywiście przedmiotem niniejszego zadania.

Mapy

Zachodnia Redania

1 - Górny Młyn.

2 - Jadowy Wykrot.

Jadowy Wykrot

2 - wyjście na zewnątrz.

3 - zwłoki. Odnajdziesz przy nich Pogięty klucz i Pożółkły list. Lektura tego ostatniego rozpocznie zadanie poboczne Skazani na Drakenborg.

4 - Nefryt.

5 - kufer. W środku znajdziesz 456 florenów oraz trochę losowych łupów. Złupienie skrytki jest niezbędne do ukończenia misji pobocznej Skazani na Drakenborg. Zanim jednak dobierzesz się do zawartości, będziesz musiał pokonać olbrzymiego arachnomorfa (poz. 34).

 

Opis przejścia

Na początek skieruj się do jednej z obór w Górnym Młynie i zabierz z niej Kilof. Tak wyposażony skieruj się na obszar starych kopalni nefrytu, które znajdują się na północny-wschód od Novigradu. Na twojej mapie pojawią się trzy złoża rudy, jednak te położone najbardziej na północ oraz południe okażą się bezużyteczne. Zamiast zatem tracić na nie czas, udaj się bezpośrednio do miejsca zwanego Jadowym Wykrotem (2).

Po dotarciu na miejsce szybko spostrzeżesz, że jaskinia zyskała swoje miano nie bez powodu - zmierzysz się tam bowiem z całym rojem arachnomorfów (poz. 34). Potwory te mają bardzo paskudną manierę wycofywania się, by ułatwić atak z boku lub od tyłu swoim braciom. Nie dawaj się nabierać na te pozorne odwroty i ogniem Znaku Igni wypal sobie drogę do serca podziemi. Odpowiednio duży Nefryt odnajdziesz w centralnej części kompleksu jaskiń (4).

Zaklinacz słów będzie bardzo zadowolony z dostarczonego kamienia. Otrzymasz 100 PD, a do tego Ofirczyk otworzy sklep z runami oraz glifami i zacznie przyjmować zamówienia na wypalanie w broni / elementach pancerza słów runicznych i glificznych. Za dodatkową opłatą zgodzi się również rozszerzyć dowolny magiczny artefakt o 3 sloty na runy / glify. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule poświęconym zaklinaniu.

Warto dodać, że na początku swojej działalności ofirski uczony będzie oferował jedynie pomniejsze runy i glify, a także zaklinanie broni i elementów pancerza przy pomocy pomniejszych słów runicznych i glificznych. Jeśli zainwestujesz w warsztat Ofirczyka 10 tys. novigradzkich koron, w jego ofercie pojawią się zwykłe runy i glify, a także możliwość zaklinania słów o normalnej mocy. Jeśli wyłożysz kolejne 15 tys. novigradzkich koron, runotwórca zacznie handlować większymi runami i glifami, a także zaklinać przy ich pomocy większe słowa runiczne i glificzne. To będzie ostatni etap rozwoju warsztatu, dlatego otrzymasz również 100 PD.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.