Zagłada domu Reardonów

Solucja i poradnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wstęp

Zadanie to otrzymasz automatycznie po przeczytaniu ogłoszenia na tablicy we wsi Zalipie.

Eksploracja

Folwark Reardonów

Gry PC - Solucja i poradnik - Wiedźmin 3: Dziki Gon - Velen / Ziemia Niczyja - Zadania poboczne - Zagłada domu Reardonów - Folwark Reardonów

1 - tablica ogłoszeń we wsi Zalipie.

2 - Dolores Reardon.

3 - folwark.

Opis

Z tablicy ogłoszeń we wsi Zalipie (1) dowiesz się, że niejaka Dolores Reardon potrzebuje fachowej pomocy - takiej jak twoja. Kobietę spotkasz nieopodal (2). Staruszka opowie ci fragment historii swojego życia, spośród której najważniejsza jest część dotycząca jej rodzinnego folwarku. Kobieta stwierdzi, że została wyrzucona z włości przez potwory. Jeśli się ich pozbędziesz, będziesz mógł zabrać sobie zawartość jej osobistego kufra, do którego klucz otrzymasz już teraz.

Skieruj się zatem do folwarku (3). Jeśli posiadasz niskopoziomową postać, nie skracaj sobie drogi przez las, bowiem spotkasz tam leszego (poz. 20) i raczej będziesz zmuszony do wstydliwej ucieczki. Ostatecznie jednak dotrzesz do włości Reardonów, a to, co tam zastaniesz, w dużej mierze zależy od twoich poprzednich wyborów.

  • Jeżeli w Wiedźminie 2 oszczędziłeś Letho i użyłeś tego zapisu gry (save musiał jednak być zapisany po finałowej scenie, a nie przed nią!) lub w trakcie przesłuchania na zamku Wyzimie powiedziałeś, że to zrobiłeś, w folwarku nie napotkasz żadnych potworów. Natkniesz się za to na mnóstwo pułapek, co wzbudzi podejrzenia Geralta i zainicjuje inne zadanie poboczne - Duchy przeszłości.
  • W przeciwnym wypadku w folwarku zaatakuje cię kilka upiorów (poz. 7). Wystarczy się z nimi rozprawić w tradycyjny sposób.

Tak czy inaczej zanim wrócisz do Dolores, koniecznie rozejrzyj się po okolicy. W budynku w zachodniej części folwarku znajdziesz szkatułkę, a w niej klucz, dzięki któremu otworzysz stajnię. To właśnie tam Dolores ukryła swój kufer, którego zawartość - 100 florenów - przejdzie teraz w twoje posiadanie. Możesz również zajrzeć do położonej za stajnią piwniczki, gdzie natkniesz się na sporo różnych alchemicznych ingrediencji.

Na koniec wróć do Dolores. Kobieta podziękuje ci za pomoc i powróci do rodzinnego folwarku, gdzie będziesz mógł ją później odwiedzić. Zadanie zaliczone.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:
Ostatnia aktualizacja:


Solucja i poradnik do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AlchemiaBestiariuszEksploracjaEkwipunekImport stanu gryPorady dla początkującychPrzestępstwaRzemiosłoWiedźmiński rynsztunekZnaki