Velanna

Vademecum gry Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Gry PC - Vademecum - Dragon Age: Początek - Przebudzenie - Towarzysze - Velanna

Ludzie zagarnęli ziemie dalijskich elfów, doszczętnie zniszczyli ich miasta, a lud dalijski zmusili do życia w niewoli. Pozbawieni swego języka, kultury i historii Dalijczycy przemierzają teraz Ferelden nędznymi taborami, kultywując te resztki dalijskiej tożsamości, które nie zniknęły w mrokach dziejów. Czy można się dziwić głębokiej nienawiści, jaką Velanna, pierworodna córka opiekuna wiedzy swojego klanu, żywi do rasy odpowiedzialnej za niedolę jej ludu? Velanna ma świadomość, jak wiele zostało bezpowrotnie stracone, i dalijska duma nie pozwala jej bezczynnie przyglądać się dalszej zagładzie. Jest narzędziem zemsty w rękach natury i nie spocznie w swoim dziele niesienia sprawiedliwości. Niechaj Stworzyciele mają w opiece tych, którzy staną na jej drodze.

Początkowe atrybuty: (na 20. poziomie)

  • Siła: 10
  • Zręczność: 10
  • Siła woli: 36
  • Magia: 44
  • Spryt: 18
  • Kondycja: 18

Przyłączenie do drużyny: Pierwsze spotkania z Velanną, na którą natkniesz się podczas eksploracji Nieprzebytego Lasu, będą dosyć burzliwe. Kiedy przedstawisz jej dowód świadczący o tym, że to mroczne pomioty porwały jej siostrę i obiecasz pomóc w poszukiwaniach, elfka zgodzi się dołączyć do drużyny.

EnklawaNetwork: Druga, obok Andersa, "czarująca" postać w Przebudzeniu, jednak o wiele mniej barwna od apostaty z Kręgu. Ich umiejętności są porównywalne, zaś charaketry - zupełnie odmienne. Elfka będzie idealnym wyborem dla drużyny, która nie kieruje się etosem rycerskim.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: SpecjalizacjeTalentyTowarzyszeUmiejętnościZaklęcia