Człowiek szlachcic

Vademecum gry Dragon Age: Początek

cRPG - Dragon Age: Początek - Pochodzenie - Człowiek szlachcic

W niektórych krainach władcy żywią przekonanie, ze do pełnienia wielkiej roli wyznaczył ich sam Stwórca. W Fereldenie musza oni na ten zaszczyt zasłużyć. Tutaj nikt nie zamierza ot tak zginać karku przed szlachcicem, o czym boleśnie przekonało się Imperium Orlesiańskie podczas próby podporządkowania sobie tych terenów.

Ród Couslandów sprawuje władzę w Wysokożu od niepamiętnych czasów, poprzedzających nawet koronację pierwszego króla Fereldenu. Przetrwali tak długo dzięki swojej reputacji ludzi sprawiedliwych i znających umiar, a jednocześnie gotowych do obowiązku obecnemu teyrnowi Wysokoża. W obliczu nadciągającej od południa Plagi musi on rozpuścić wici, aby jak najszybciej wyruszyć na pomoc królowi Cailanowi.

Couslandowie jednak bardzo szybko przekonują się, że mroczne pomioty to nie jedyny przeciwnik, z jakim przyjdzie im się zmierzyć. Zło czai się bowiem również w samych komnatach zamku Cousland. Czy jako młody Cousland będziesz postępował w zgodzie z zasadami swojego rodu? Czy może pójdziesz własną ścieżką niezależnie od konsekwencji?

Urodziłeś się w rodzinie zamożnej i wpływowej. Wykształcenie, jakie odebrałeś, zarówno na polu dyplomacji, jak i sztuki wojennej, wystawione zostaje na próbę, gdy twój brat wyrusza wraz z większością waszych wojsk, by wziąć udział w toczącej się na południu wojnie.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Dragon Age: Początek

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBestiariuszDLCDoświadczenieKlasyKodeksPochodzenieRasySpecjalizacjeŚwiatTalentyTowarzyszeUmiejętnościZaklęcia