Dalijski elf

Vademecum gry Dragon Age: Początek

cRPG - Dragon Age: Początek - Pochodzenie - Dalijski elf

"Jesteśmy Dalijczykami - opiekunami wiedzy, podążającymi samotną ścieżką. Jesteśmy ostatnimi z Elvhenanu i już nigdy się nie poddamy."

Tę przysięgę każdy dalijski elf trzyma w swoim sercu. W pradawnych czasach elfy były udzielnymi władcami Thedas, pięknymi i nieśmiertelnymi, do czasu, gdy zjawili się ludzie. Po tysiącach lat życia w niewoli elfy straciły nie tylko swoją nieśmiertelność, ale i tożsamość. Dalijskie elfy są zbyt dumne, aby mieszkać w ludzkich miastach. Wybierają życie w odległej dziczy, gdzie skupiają się w niewielkie klany, które rzadko wchodzą sobie w drogę. Ich wozy nie są nigdzie mile widziane i wiele się słyszy o starciach dalijskich elfów z mieszkańcami wiosek, którzy próbują ich przepędzić siłą.

Ród elfi stracił bardzo wiele, jednak misją dalijskich elfów jest odnaleźć dawne dziedzictwo i zachować dla potomności. Uczą się oni na nowo swego języka, odtwarzają zapomniane rzemiosło i oddają się praktykowaniu starej magii. Odrzucają ludzkiego boga i zwracają się do starożytnych elfickich bóstw, modląc się o to, aby kiedyś powróciły i poprowadziły swój lud do nowej ojczyzny. Tam Dalijczycy będą oczekiwać tych, którzy zapomnieli już o swoich korzeniach, a gdy już ci się zjawią, dalijskie elfy przywrócą im pamięć.

Póki ten nie nadejdzie, będą wytrwale podążać swoją drogą. Jak długo z horyzontu nie znikną dalijskie "statki naziemne", trwać będzie również nadzieja, że to, co dawno temu zginęło z ręki człowieka, może kiedyś powrócić.

Dumny ze swej roli, jako jeden z nielicznych "prawdziwych elfów", zawsze zakładałeś, że spędzisz życie pośród członków swego plemienia... do chwili, gdy zetknąłeś się z reliktem przeszłości, który może zmusić cię do porzucenia wszystkiego, co znajome.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Dragon Age: Początek

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBestiariuszDLCDoświadczenieKlasyKodeksPochodzenieRasySpecjalizacjeŚwiatTalentyTowarzyszeUmiejętnościZaklęcia