Magin

Vademecum gry Dragon Age: Początek

cRPG - Dragon Age: Początek - Pochodzenie - Magin

Celem istnienia Kręgu Maginów jest ochrona magów przed światem, który się ich boi. Tę właśnie prawdę słyszą młodzi adepci magii, gdy trafiają do Kręgu. W rzeczywistości jego funkcja jest bardziej złożona, chroni on bowiem również sam świat przed magami. W zamierzchłych czasach magowie władali Thedas, siejąc zniszczenie wśród swoich wrogów do czasu, aż sami zostali poskromieni. Odtąd stale spoczywają na nich czujne oczy templariuszy, czyli łowców magów, którzy wspólnie z kapłanami Zakonu bacznie pilnują, aby wszelkie nadużycia magicznych mocy były natychmiast eliminowane - razem z nadużywającymi.

Pokusy, przed jakimi stają magowie, są bowiem liczne. Ich moc przyciąga do nich demony Pustki, które wszystkimi siłami próbują przejąć kontrolę nad ciałem maga i przekształcić je w plugawca. Gdy siła nie wystarczy, demony uciekają się do podstępu, oferując magom wiedzę o zakazanej magii krwi, która umożliwia wysysanie z ofiar sił witalnych. Tę naznaczoną mrokiem i zniszczeniem drogę wybrało już wielu magów.

Wszyscy adepci sztuk magicznych Kręgu Maginów nauczani są obrony przed tymi pokusami. Ostateczny egzamin maga nazywa się Katorgą. Mag zostaje wtedy rzucony naprzeciw demona, jak do klatki z dzikim zwierzęciem, i musi pokonać go siłą swojej woli lub zostać opętanym i zginąć z rąk templariuszy. Jeżeli adept odmówi przystąpienia do Katorgi, poddaje się go wyciszeniu, czyli wysterylizowaniu z magii i emocji, aby już na zawsze był odpornym na opętanie - dla jego własnego dobra... Jest jeszcze jedna możliwość: uciec i zostać renegatem, do końca życia tropionym przez templariuszy.

Witaj w Kręgu. Znajdziesz tutaj wiedzę magiczną, której szukasz, lecz pamiętaj, ze ma ona w Thedas swoją cenę.

Dysponujesz ogromną mocą, równie potężną, co niebezpieczną. Masz świadomość, że magia jest przekleństwem tych, którym brak siły woli, aby nią władać. Niecierpliwie czekasz na swą Katorgę - jedyną szansę na sprawdzenie swych sił w starciu z demonami, także tymi, które czają się w twej własnej duszy. Odniesiesz sukces albo zginiesz z ręki rycerzy, którzy strzegą świata przed takimi jak ty.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Dragon Age: Początek

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBestiariuszDLCDoświadczenieKlasyKodeksPochodzenieRasySpecjalizacjeŚwiatTalentyTowarzyszeUmiejętnościZaklęcia