Rasy

Vademecum gry Dragon Age: Początek

W Dragon Age: Początek gracz może wcielić się w przedstawiciela jednej z trzej ras: ludzi, elfów lub krasnoludów. Wybór wiąże się zarówno z premiami do konkretnych atrybutów, możliwościami wyboru "początku", a co za tym idzie, zmianami w fabule gry.

Człowiek

cRPG - Dragon Age: Początek - Rasy - Człowiek cRPG - Dragon Age: Początek - Rasy - Człowiek

Ludzie to najliczniejsza, ale także najbardziej podzielona ze wszystkich ras. Tylko cztery razy zdarzyło się, by wszyscy zebrali się pod jednym sztandarem - ostatni raz miało to miejsce wiele wieków temu. W społeczności ludzi dużą rolę odgrywa religia oraz Zakon. To właśnie najbardziej odróżnia ich od elfów i krasnoludów. Ludzie mogą być wojownikami, łotrzykami lub magami.

Premie rasowe: +1 do siły, +1 do zręczności, +1 do magii, +1 do sprytu

Dostępne pochodzenia: Człowiek szlachcic, Magin

Elf

cRPG - Dragon Age: Początek - Rasy - Elf cRPG - Dragon Age: Początek - Rasy - Elf

Po zniewoleniu przez ludzi większość elfów straciła niemal cały dorobek kulturowy swej rasy i wiodła żebracze życie w miastach swoich ciemiężycieli. Jedynie plemiona dalijskich nomadów wciąż kurczowo trzymają się tradycji, doskonale posługują się łukiem i dochowują wierności dawnym bogom, przemierzając starodawne lasy, bo nigdzie indziej nie są mile widziane. Elfy mogą być wojownikami, łotrzykami lub magami.

Premie rasowe: +2 do siły woli, +2 do magii

Dostępne początki: Dalijski elf, Magin, Miejski elf

Krasnolud

cRPG - Dragon Age: Początek - Rasy - Krasnolud cRPG - Dragon Age: Początek - Rasy - Krasnolud

Krasnolud ściśle podlegają hierarchii kast oraz tradycji. Od wielu pokoleń prowadzą skazaną na porażkę wojnę z mrocznymi pomiotami w obronie ostatnie twierdzy swego rozległego niegdyś podziemnego królestwa. Krasnoludy są bardzo wytrzymałe i odporne na wszelkie formy magii. Co za tym idzie, nie mogą zostawać magami.

Premie rasowe: +1 do siły, +1 do zręczności, +2 do kondycji, 10% szans na odparcie wrogiej magii

Dostępne początki: Krasnolud plebejusz, Krasnolud szlachcic


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.