Towarzysze

Vademecum gry Dragon Age: Początek

W trakcie głównej kampanii Dragon Age: Początek będziesz mógł przyłączyć do swojej drużyny 9 członków, jeden kolejny "dojdzie" po zainstalowaniu DLC Kamienny więzień. W innych dodatkach również przyjdzie nam poznać nowych towarzyszy, jednak żadnego z nich, poza wymienioną tutaj dziesiątką, nie można wykorzystać poza danym DLC.

Każda z postaci, po dołączeniu do drużyny, "zamieszka" w twoim obozie. Warto z nią co jakiś czas rozmawiać, gdyż w ten sposób można zdobyć jej przychylność, a ma to znaczenie nie tylko dla ew. wątków romansowych, ale także dla czystego zysku w walce. Należy bowiem zauważyć, że wraz ze wzrostem zaufania, dany towarzysz będzie otrzymywał specjalne premie do poszczególnych atrybutów. Warto więc dbać o swoich ludzi, a można to czynić w jeszcze inny sposób - poprzez wręczanie im znalezionych lub kupionych "prezentów". Aby tego dokonać, wystarczy w oknie ekwipunku przenieść dany "prezent" na portret postaci. Godne uwagi jest to, że nie każdy towarzysz przyjmie dany przedmiot, a jeśli nawet już go przyjmie, to niekoniecznie się mu spodoba. Wniosek z tego jest taki: zanim cokolwiek podarujesz, zastanów się nad tym dwa razy.

Poniżej znajdują się linki do profili poszczególnych bohaterów. Można w nich znaleźć podstawowe informacje na ich temat, a także krótki komentarz z mojej strony, który, jak mam nadzieję, pomoże ci dokonać odpowiedniego wyboru postaci do swojej drużyny.


Murky


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.