Alistair

Vademecum gry Dragon Age: Początek

Gry PC - Vademecum - Dragon Age: Początek - Towarzysze - Alistair

Wiesz, Plaga ma tą zaletę, że bardzo zbliża do siebie ludzi.

Alistair był nowicjuszem wśród templariuszy, gdy Duncan zwerbował go do Szarej Straży--czy też uratował, jak zwykł mawiać sam Alistair.

Jego matka była służącą i zmarła, gdy był małym dzieckiem. Wychował go Eamon Guerrin, ówczesny arl Redcliffe.

Żona arla, Izolda, podejrzewała, że jej mąż zatroszczył się o dziecko służącej dlatego, że Alistair był jego synem. Zażądała, by dziecko odesłane zostało do Zakonu.

Podejrzenia Izoldy były jednak nieuzasadnione. Alistair nie był synem Eamona, lecz króla Marica. Eamon zajął się chłopcem, by ukryć jego istnienie przed królową Rowan, siostrą Eamona.

Początkowe atrybuty: (na 4. poziomie)

  • Siła: 20
  • Zręczność: 17
  • Siła woli: 15
  • Magia: 12
  • Spryt: 11
  • Kondycja: 13

Przyłączenie do drużyny: Alistair jest pierwszym Bohaterem Niezależnym, jakiego na stałe możesz włączyć do drużyny. Przyłączy się do ciebie jeszcze przed rytuałem Dołączenia, podczas misji w Głuszy Korcari.

EN: Jest to jedyny dostępny BN dobrze władający mieczem i tarczą. W zestawieniu wojowników wypada nieco słabiej od Oghrena i Stena, choć jeśli rozwinąć jego umiejętności specjalizacji Templariusza, to z czasem może zyskać niezwykle przydatną umiejętność Oczyszczania obszaru, która rozprasza efekty wszystkich zaklęć rzuconych na członków twojej drużyny. W niektórych walkach posiadanie takiej możliwości przesądza o zwycięstwie lub porażce.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Dragon Age: Początek

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBestiariuszDLCDoświadczenieKlasyKodeksPochodzenieRasySpecjalizacjeŚwiatTalentyTowarzyszeUmiejętnościZaklęcia