Loghain mac Tir

Vademecum gry Dragon Age: Początek

Gry PC - Vademecum - Dragon Age: Początek - Towarzysze - Loghain mac Tir

Do zwycięstwa sama legenda nie wystarczy.

Zrozum jedno: nie zniosę żadnego zagrożenia dla tego państwa... ze strony twojej ani nikogo innego.

Wojna jest okrutna. Wie to każdy, kto walczył u boku Marica. Nie ma w niej niewinnych, tylko żywi i umarli i różne stopnie winy, która ciąży na każdym.

Loghain urodził się jako syn rolnika w czasie, gdy jego kraj był pod obcą okupacją. Jako młody chłopak wstąpił do ruchu oporu, gdzie szybko ujawnił się jego geniusz taktyczny. Zaprzyjaźnił się z księciem Marikiem, ostatnim prawowitym dziedzicem tronu, i razem poprowadzili rebeliantów do zwycięstwa nad wojskami Orlais. Maric nadał przyjacielowi tytuł szlachecki, a obecnie Loghain jest bardziej symbolem, niźli człowiekiem: stanowi uosobienie fereldeńskich ideałów ciężkiej pracy i niezależności.

Podczas bitwy pod Ostagarem uciekł z pola walki, pozostawiając króla Cailana i Szarych Strażników na pewną śmierć.

Następnie powróciwszy do Denerim ogłosił się regentem swej córki, królowej Anory, żądając poparcia Fereldenu w walce z pomiotami - co bardzo wzburzyło wielu bannów.

Początkowe atrybuty: (na 20. poziomie)

  • Siła: 33
  • Zręczność: 30
  • Siła woli: 24
  • Magia: 14
  • Spryt: 17
  • Kondycja: 18

Przyłączenie do drużyny: To z pewnością zaskakujące, ale z Loghaina naprawdę można uczynić członka twojej drużyny. Jest na to tylko jeden sposób: podczas Zjazdu Możnych w pałacu królewskim, kiedy już pokonasz regenta w pojedynku, musisz mu zaproponować zostanie Szarym Strażnikiem. Loghain przeżyje Dołączenie i stanie się twoim pełnoprawnym towarzyszem, ale wszystko ma swoją cenę - Alistair wścieknie się na taki obrót spraw i opuści drużynę na zawsze.

EN: Z racji tego, że Loghaina możesz dołączyć do drużyny na kilka chwil przed końcem gry, dość ciężko ocenić go jako towarzysza. Jest to całkiem niezły wojownik walczący bronią dwuręczną, ale mimo wszystko chyba minimalnie słabszy od Oghrena i Stena. Poza tym, z wymienioną dwójką masz szansę się zżyć w trakcie trwania rozgrywki; w wypadku Loghaina jest to naprawdę trudne.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Dragon Age: Początek

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBestiariuszDLCDoświadczenieKlasyKodeksPochodzenieRasySpecjalizacjeŚwiatTalentyTowarzyszeUmiejętnościZaklęcia