Morrigan

Vademecum gry Dragon Age: Początek

Gry PC - Vademecum - Dragon Age: Początek - Towarzysze - Morrigan

Wiedźma z Głuszy? Przeca to bajki i legendy, łgarstwa i fantazje. Sami myśleć nie potraficie?

Na swój temat Morrigan mówi niewiele. Nie przeczy, że jest wiedźmą z Głuszy, lecz wszystko poza tym skrywa tajemnica.

Jej matka utrzymuje, że jest słynną wiedźmą znaną jako Flemeth. Jeśli to prawda, Morrigan może być obdarzona ogromną mocą, gdyż opowieści o córkach Flemeth wspominają o spaczonych, potwornych kobietach, które potrafią zabić człowieka samym strachem. Została zmuszona do wyruszenia z ocalonymi Szarymi Strażnikami, co zdaniem Flemeth jest zapłatą za uratowanie ich życia w Wieży Ishal.

Jednak prawdziwy cel Flemeth prawdopodobnie na zawsze pozostanie nieznany.

Początkowe atrybuty: (na 7. poziomie)

  • Siła: 14
  • Zręczność: 16
  • Siła woli: 21
  • Magia: 24
  • Spryt: 12
  • Kondycja: 10

Przyłączenie do drużyny: Morrigan po raz pierwszy spotkasz w Głuszy Korcari, jednak możliwość przyłączenia jej do drużyny otrzymasz dopiero po wydarzeniach mających miejsce na Wieży Ishal.

EN: Zdecydowanie najbarwniejsza postać w całej grze, a z pewnością także jedna z najbarwniejszych w historii gier cRPG. Co więcej, niezwykle utalentowana czarodziejka, na wyższych poziomach potrafiąca eliminować połowę wrogów jeszcze zanim będą mieli okazję zbliżyć się do twoich wojowników. Trudny charakter Morrigan przekłada się również na bardzo ciekawy romans, porównywalny do tego, w który można było wciągnąć Viconię w Baldur's Gate II: Cienie Amn. Lepszej rekomendacji dla tej postaci chyba nie trzeba.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Dragon Age: Początek

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBestiariuszDLCDoświadczenieKlasyKodeksPochodzenieRasySpecjalizacjeŚwiatTalentyTowarzyszeUmiejętnościZaklęcia