Oghren

Vademecum gry Dragon Age: Początek

Gry PC - Vademecum - Dragon Age: Początek - Towarzysze - Oghren

Nie mówię, że masz iść ze mną na bal koronacyjny, ale na Głębokich Ścieżkach nie znajdziesz lepszego.

Oghren z rodu Kondratów był niegdyś obiecującym członkiem kasty wojowników. Jego ród nie był szczególnie znaczącym lecz wielu jego członków, w tym Oghren, odznaczało się wieloma zwycięstwami na Próbach, co dodawało im prestiżu. Gdy bardzo bogata, lecz pozbawiona wpływów politycznych rodzina kowali zaoferowała mu rękę córki, jego ród przyjął propozycję. A potem wszystko się zmieniło.

Jego żona, Branda, za swoje zasługi została mianowana Patronką. Cały ród Kondratów dołączył do nowego szlacheckiego rodu Branda... i zniknął z nią na Głębokich Ścieżkach.

Z biegiem czasu, gdy wychodziło na jaw, że Oghren został porzucony, stawał się pośmiewiskiem Orzammaru. Zaczął pić, co niespecjalnie pomagało. Pijany i upokorzony, wyzwał innego wojownika na pojedynek za obrazę i zabił go na Próbach. Walka miała trwać do pierwszej krwi. Za karę został wygnany z rodu i pozbawiony prawa noszenia broni, co dla wojownika jest jedyną gorszą karą od wygnania.

Początkowe atrybuty: (na 12. poziomie)

  • Siła: 30
  • Zręczność: 17
  • Siła woli: 20
  • Magia: 14
  • Spryt: 15
  • Kondycja: 16

Przyłączenie do drużyny: Oghrena po raz pierwszy spotkasz pijanego, w tawernie w orzammarskiej dzielnicy gminu. Możliwość przyłączenia go do drużyny otrzymasz jednak znacznie później, kiedy po wybraniu sojusznika spośród kandydatów na krasnoludzkiego zdecydujesz się wybrać na Głębokie Ścieżki.

EN: Oghren to, tuż obok Morrigan, zdecydowanie najbarwniejsza postać w grze. Jego rubaszne żarty, pijacki styl żarty i zaloty do Wynne (!) potrafią znacznie poprawić nastrój w trakcie rozgrywki, zwłaszcza kiedy przez kolejną godzinę przebijasz się przez korytarze Głębokich Ścieżek. Do tego jest to świetny wojownik, chyba najlepszy spośród tych, którzy posługują się bronią dwuręczną. Krasnoluda naprawdę warto bliżej poznać.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Dragon Age: Początek

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBestiariuszDLCDoświadczenieKlasyKodeksPochodzenieRasySpecjalizacjeŚwiatTalentyTowarzyszeUmiejętnościZaklęcia