Sten

Vademecum gry Dragon Age: Początek

Gry PC - Vademecum - Dragon Age: Początek - Towarzysze - Sten

Albo masz pamięć godną pozazdroszczenia, albo naprawdę żałosne życie, skoro nie wiesz nic o żalu.

Północne wyspy leżą na odludziu: bujna dżungla skrywa tam miasta, ponoć najwspanialsze na świecie. Oto kraina qunari - ziemie, których nie widzą oczy cudzoziemców. Na południe dotarły jedynie opowieści o trzech Świętych Marszach przeciwko tym olbrzymom... aż do przybycia Stena.

Zamknięty w klatce stoicki olbrzym był najdziwniejszym widokiem, jaki widzieli mieszkańcy Lothering... aż do nadejścia Plagi.

Wysłano go wraz z grupką żołnierzy qunari, by zbadali sprawę Plagi i zameldowali o swych odkryciach. Niedaleko Lothering wpadli w zasadzkę pomiotów. Udało im się odeprzeć atak, ale z życiem uszedł tylko Sten. Rannego znaleĄli i opatrzyli chłopi, lecz gdy odzyskał przytomność, samotny i nieuzbrojony, wpadł w panikę i zabił całą chłopską rodzinę. Zdając sobie sprawę z tego, że stracił honor, Sten poczekał, aż zjawią się inni wieśniacy i złożył swój los w ich ręce, spodziewając się śmierci.

Początkowe atrybuty: (na 7. poziomie)

  • Siła: 28
  • Zręczność: 15
  • Siła woli: 15
  • Magia: 12
  • Spryt: 10
  • Kondycja: 13

Przyłączenie do drużyny: Stena znajdziesz zamkniętego w klatce w Lothering. Jeśli wypuścisz go i obiecasz, że u twojego boku będzie mógł odkupić swoje winy, przyłączy się do ciebie.

EN: Bardzo ciekawa postać, a to ze względu na swoją małomówność. Rzadko się spotyka bohaterów, którzy są konkretni i oszczędni w słowach niczym starożytni mieszkańcy Lakonii - a do takich właśnie należy Sten. Qunari jest postacią intrygującą, skrywającą wiele sekretów. Poza tym jest świetnym wojownikiem, choć chyba nieco słabszym od Oghrena - ale naprawdę niewiele! A na koniec warto dodać, że w polskiej wersji językowej dubbinguje go Piotr Fronczewski. I robi to naprawdę wybitnie.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Dragon Age: Początek

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBestiariuszDLCDoświadczenieKlasyKodeksPochodzenieRasySpecjalizacjeŚwiatTalentyTowarzyszeUmiejętnościZaklęcia