Atrybuty

Vademecum gry Gra o tron

Podczas tworzenia postaci otrzymasz do rozdziału m.in. punkty atrybutów. Ich bazowa wartość wynosi 5, zaś na początku gry będziesz mógł przydzielić 5 kolejnych. Dalszy rozwój atrybutów będzie możliwy co kilka poziomów, jednakże jednorazowo otrzymasz do dyspozycji tylko 1 punkt, dlatego też wybór dokonany na początku jest kluczowy na przestrzeni całej gry.

W co zainwestować? Z pewnością w Wytrzymałość. Profesje ciężkozbrojne, jak Błędny rycerz, powinny również wziąć pod uwagę inwestowanie punktów w Siłę, podczas gdy wojownicy lekkozbrojni, jak Wodny tancerz - w Zwinność. Nieco mniejszą wagę można przywiązywać do Inteligencji, zaś najmniej przydatne - paradoksalnie - jest Szczęście. Na ten ostatni atrybut nie powinieneś wydawać więcej, niż 1 punkt w przekroju całej gry, ponieważ zapewniane przez niego profity można osiągnąć w inny, "tańszy" sposób.

Poniżej przedstawiam pokrótce każdy z 5 dostępnych atrybutów.

Siła

Siła zwiększa obrażenia zadawane przeciwnikom, moc ciosów krytycznych, a także fizyczną odporność na uderzenia, dzięki której otrzymujesz mniej obrażeń od ciosów.

Zwinność

Zwinność zwiększa szybkość oraz celność twoich ataków, a także utrudnia przeciwnikom trafienie cię. Odbicie ciosu daje ci szansę na zmniejszenia doznanych obrażeń o dwie trzecie lub nawet całkowite ich uniknięcie.

Szczęście

Szczęście zwiększa szanse na znalezienie w łupach dodatkowych przedmiotów, a także na zadanie ciosu krytycznego. Po udanym odbiciu Szczęście podnosi też prawdopodobieństwo zniwelowania obrażeń poprzez unik.

Wytrzymałość

Wytrzymałość zwiększa poziom twojego zdrowia, który zależy także od rodzaju noszonej zbroi, przyspiesza jego regenerację podczas walki oraz wpływa na koszt umiejętności w energii.

Inteligencja

Inteligencja poprawia twoje możliwości wynegocjowania niższej ceny, przyspiesza regenerację energii podczas walki i zwiększa ilość punktów umiejętności, które po awansowaniu na kolejny poziom możesz rozdzielić między broń i zbroje.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.