Postawy

Vademecum gry Gra o tron

Podczas tworzenia postaci przyjdzie ci m.in. wybrać dla niej postawę. Dokonując tego wyboru określisz, w jaki sposób dany bohater będzie walczyć, a także jakimi brońmi powinien walczyć, aby okazać się najefektywniejszym. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że pewne zdolności wymuszają używanie konkretnego zestawu uzbrojenia, np. w przypadku postawy Obrony większość ataków wymaga od postaci korzystania z tarczy. Jeżeli ów wymóg nie zostanie spełniony, bohater nie będzie mógł użyć danej zdolności.

Pierwszą postawę wybierzesz, jak już wspomniałem wyżej, przy okazji tworzenia postaci. Drugą określisz zaraz po tym, gdy twój bohater awansuje na 7 poziom. Wówczas otrzymasz do wyboru trzy postawy (jedną specjalistyczna i dwie podstawowe), których rodzaj jest zależny od ustalonego na początku gry stylu walki. W praktyce wybór właściwie nie istnieje, ponieważ właściwie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest wybór postawy specjalistycznej, która poprzez zdolności pasywne znacznie zwiększa efektywność bohatera. Jeżeli jednak uważasz, że twoja postać bardziej potrzebuje kolejnych zdolności polegających na zadawaniu obrażeń lub przerywaniu obrażeń wroga, nie wahaj się wybrać drugiej postawy podstawowej.

Poniżej znajdują się linki prowadzące do podstron poświęconych poszczególnym postawom, gdzie zawarłem dokładny opis zdolności należących do danego drzewka.

Postawy podstawowe

Postawy dodatkowe

Postawy specjalistyczne


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.