Kassa Fabrications Szarańcza

Przewodnik gry Mass Effect 2

"Z tej broni zabito dwóch prezydentów" - tak na kartach historii zapisał się pistolet maszynowy Kassa Fabrications Model 12 Szarańcza. Skonstruowano go dla Przymierza Układów, które potrzebowało lekkiej broni na planety o dużej grawitacji. Szarańcza miała pokonywać ograniczenia tradycyjnych pistoletów maszynowych w walce na dłuższy dystans.

Ponieważ nowoczesna broń osiągnęła już kraniec możliwości pod względem prędkości wylotowej pocisku, konstruktorzy Szarańczy postanowili skupić się na zwiększeniu celności poprzez zmniejszenie odrzutu broni. Stworzyli wewnętrzne "pływające łoże", które pochłania odrzut broni i minimalizuje ruch samego korpusu. Lufa, magazynek, komora i mechanizm poruszają się w takim właśnie łożu, pochłaniającym wstrząsy za pomocą sprężyn i buforów. Uzyskana w ten sposób stabilność umożliwia użycie oprogramowania do autonamierzania, zwykle spotykanego jedynie w broni wyborowej.

Szarańcza udowodniła swoją zabójczą skuteczność przeciwko osłoniętym celom. W roku 2176 urzędnik patentowy ze stanu Virginia Michael Moser Lang przyszedł z Szarańczą ukrytą w naramiennej kamerze wideo na sesję zdjęciową prezydenta Zjednoczonych Stanów Ameryki Północnej Enrique Aguilara z premierem Chińskiej Federacji Ludowej Ying Xiongiem. Z odległości około 25 metrów Lang pierwszą serią przebił bariery kinetyczne osłaniające podium, a kiedy Xiong bohatersko rzucił się na Aguilara, by usunąć go z linii strzału, kolejne serie z broni Langa przeszyły na wylot ciało premiera i śmiertelnie zraniły obu mężczyzn.

Skrzynka w kolekcji Donovana Hocka zawiera zabytkowy egzemplarz Szarańczy z rękojeścią wykładaną kością słoniową, zmodyfikowany do korzystania z pochłaniaczy ciepła. W zestawie znajduje się przenośny dysk, zawierający specyfikacje do wytwarzania kopii broni w omni-kluczu. Szybka wizyta w extranecie ujawnia, że broń Hocka ma ten sam numer seryjny co egzemplarz Langa. Jeśli to podróbka, wykonano ją znakomicie.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.