Poradniki - tworzenie postaci

Vademecum gry The Elder Scrolls III: Morrowind

Tworzenie postaci jest pierwszą interakcją, z jaką spotkasz się w TES3: Morrowind. Jest to jedna z najważniejszych, o ile nie najważniejsza rzecz w rozgrywce, dlatego staraj się nie tworzyć postaci "na szybko", a dokładnie rozważyć wszelkie "za" i "przeciw". Pamiętaj także, że nie zawsze postać jest idealna - możliwe, że dopiero przy trzeciej lub czwarte postaci poczujesz, że twój bohater jest częścią społeczeństwa Tamriel.

Morrowind jest grą RPG (role-playing), a więc grą w której nie chodzi o masowe rozwiązywanie questów; celem jest jak najlepsze wczucie się w swoją postać, dlatego właśnie tak ważne jest stworzenie postaci, która najlepiej będzie odwzorowywała twój styl gry. I nie powinny tu mieć znaczenia takie fakty, jak np. to że wojownikiem gra się o wiele łatwiej niż magiem - bo w końcu nie chodzi o to, żeby przejść grę łatwo i szybko, tylko żeby z tej gry być usatysfakcjonowanym, prawda? No ale dosyć owijania w bawełnę, przejdźmy do konkretów.

Zaraz po obudzeniu zostaniesz poproszony o podanie imienia. Oczywiście, nazwiesz swojego bohatera/kę tak jak chcesz, chociaż dobrze by było, by imię brzmiało w miarę swojsko w świecie TES - w końcu niedługo to imię będzie bardzo dobrze rozpoznawalne.

Przy schodzeniu ze statku cesarski oficer zapyta cię skąd pochodzisz - oczywiście chodzi tu o wybranie swojej rasy. Do wyboru masz 10 ras (no chyba że korzystasz z pluginów) opisanych w tym dziale; przy wyborze rasy czeka cię także wybór płci (tego chyba nie trzeba tłumaczyć) i twarzy, jaką będzie posiadał twój przyszły heros - tutaj również masz kilkanaście różnych wariantów; możesz także skorzystać z pluginów dodających nowe twarze.

Kolejnym krokiem będzie wybranie profesji i znaku zodiaku. Klasę swojej postaci możesz wybrać na trzy sposoby: korzystając z jednej stworzonej przez twórców (lub analogicznie, korzystając z gotowej klasy z jakiegoś plugina) klas, które dokładnie opisane są tutaj; drugi sposób to danie odpowiedzi na 10 pytań, na których podstawie zostanie wygenerowana klasa; ostatni sposób polega na stworzeniu własnej klasy i samodzielnemu rozdzieleniu współczynników i umiejętności - osobiście preferuje ten sposób, jednak radzę wcześniej dokładnie przeczytać opisy poszczególnych umiejętności i zastanowić się, jak lubisz grać oraz co może ci się przydać w trakcie gry. Kiedy już to zrobisz, musisz wybrać znak zodiaku, pod jakim się urodziłeś - wiąże się to z dodatkowymi mocami i/lub słabościami. Wszystkie znaki są opisane tutaj.

Kiedy dokonasz wyboru, cesarski urzędnik poprosi cię o potwierdzenie informacji - masz teraz ostatnią szansę by coś zmienić. Kiedy odpowiesz twierdząco proce tworzenia postaci zakończy się i będziesz mógł kontynuować samouczek. Mam nadzieję, że z pomocą tego tego artykułu każdemu z Was uda się stworzyć swoją wymarzoną, morrowindową postać.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.