Co nowego?

Vademecum gry Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide

Dodatek Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide wprowadza do Neverwinter Nights sporo nowości. Czego dokładnie należy się po nim spodziewać?

Nowy wątek fabularny

Dodatek umożliwia rozegranie zupełnie nowej kampanii fabularnej, której akcja dzieje się równolegle do epidemii Wyjącej Śmierci w mieście Neverwinter. Historia rozpoczyna się w akademii Drogana Drogansona w niewielkiej osadzie o nazwie Wysoczysko. Główny bohater dodatku jest uczniem krasnoludzkiego poszukiwacza przygód, a po krótkim wstępie zostaje wysłany z misją odzyskania skradzionych artefaktów, co staje się początkiem wielkiej przygody, która doprowadzi do odkrycia spisku zagrażajacego całemu Faerûnowi.

Kampanię można zacząć postacią zaimportowaną z podstawowej części Neverwinter Nights lub stworzyć zupełnie nowego bohatera. Więcej informacji o fabule Shadows of Undrentide znajdziesz w dziale "Solucja".

Nowi towarzysze

Głównemu bohaterowi dodatku może towarzyszyć trójka innych postaci:

Niestety, czwarta postać, paladynka Mischa Waychief, wbrew pierwotnym planom nie została grywalną postacią, co sprawia, że bohaterowie o niezbyt wysokiej wytrzymałości mogą mieć problemy z przetrwaniem wielu walk - zwłaszcza na początku gry.

W "drużynie" gracza nadal może znajdować się tylko jeden towarzysz. Miłym udoskonaleniem rozgrywki jest za to pełny dostęp do ekwipunku kompana i znacznie większy wpływ na jego rozwój.

Nowe klasy prestiżowe

Dodatek Shadows of Undrentide rozszerza grę o 5 nowych klas prestiżowych, To sprawia, że warto zacząć rozgrywkę zupełnie nowym bohaterem.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w dziale "Klasy prestiżowe".

Nowe umiejętności, atuty, zaklęcia

Dzięki dodatkowi Shadows of Undrentide znacząco zwiększają się możliwości rozwoju postaci. Rozszerzenie wzbogaca grę o 3 nowe umiejętności, 31 nowych atutów oraz 49 nowych zaklęć. Całkiem pokaźne liczby, zważywszy na to, że podstawowa wersja Neverwinter Nights wyglądała na tym polu już całkiem przyzwoicie.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w działach "Umiejętności", "Atuty", "Czary maga", "Czary kapłana", "Czary druida", "Czary barda", "Czary łowcy" i "Czary paladyna".

...i wiele więcej!

Wśród nowości warto wymienić też kilkanaście nowych rodzajów przeciwników, włączając w to kąsacze, formian czy asabi, znacznie większy wpływ na fabułę charakteru oraz umiejętności postaci i wiele innych atrakcji.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtutyCo nowego?Czary bardaCzary druidaCzary kapłanaCzary magaCzary paladynaCzary łowcyKlasy prestiżoweTowarzyszeUmiejętności