Umiejętności

Vademecum gry Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide

Dodatek Shadows of Undrentide wprowadza do Neverwinter Nights 3 nowe umiejętności. Niniejszy artykuł zawiera dokładny opis i charakterystykę każdej z nich.

Tworzenie pułapki

Cecha: Inteligencja.
Wymaga szkolenia: Nie.
Klasy: Wszystkie.

Za pomocą tej umiejętności postać może połączyć różne przedmioty i wykonać rożne rodzaje pułapek. Po nieudanym teście umiejętności istnieje 10% ryzyka, że wszystkie części staną się bezużyteczne, nawet jeśli nie udało się zrobić pułapki.

Test: Stopień Trudności jest oceniany na podstawie rodzaju pułapki, która ma zostać skonstruowana. Im potężniejsza pułapka, tym trudniej jest ją wykonać i tym więcej potrzeba części.

Użycie: Po wybraniu.

Upadanie

Cecha: Zręczność.
Wymaga treningu: Tak.
Klasy: Wszystkie.

Postać posiadająca umiejętność Upadania na wysokim poziomie potrafi zwinnie unikać ataków, zawsze trafiając na bezpieczne miejsce. Za każdym razem, gdy przeciwnicy mają okazję do ataku, postać będzie musiała wykonać test Upadania o ST 15. Jeżeli jej się uda, uniknie ataku. Ponadto za każde pięć poziomów tej umiejętności (nie licząc premii za Zręczność) postać otrzymuje premię +1 do KP.

Test: gdy postać się porusza i przeciwnicy mają okazję do ataku, należy wykonać test Upadania o ST 15, aby go uniknąć.

Użycie: Automatyczne.

Wycena

Cecha: Inteligencja.
Wymaga szkolenia: nie.
Klasy: wszystkie.

Im wyższy poziom tej umiejętności, tym lepszą cenę otrzyma twoja postać przy sprzedawaniu i kupowaniu różnych towarów.

Test: postać wykonuje test porównawczy przeciwko umiejętności Wyceny kupca. Jeżeli zwycięży kupiec, postać będzie musiała zapłacić więcej. Jeżeli wygra postać, dostępne dla niej będą niższe ceny. Ceny w sklepie są ustalane podczas pierwszej wizyty i nie zmienią się, chyba że zmieni się poziom umiejętności Wyceny postaci gracza lub kupca.

Użycie: Automatyczne w sklepach.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:
Ostatnia aktualizacja:


Solucja i poradnik do gry Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtutyCo nowego?Czary bardaCzary druidaCzary kapłanaCzary magaCzary paladynaCzary łowcyKlasy prestiżoweTowarzyszeUmiejętności