Bestiariusz Herbane'a: Lodowe upiory

Vademecum gry TES V: Skyrim


Bestiariusz Herbane'a:
Lodowe upiory

17 Ostatniego Siewu

Kiedy mroźna zima dała mi się we znaki podczas dalszej podróży na północ przez zamarznięte równiny i góry, zatrzymałem się na krótki odpoczynek i ciepły posiłek w zajeździe w Gwieździe Zarannej. Inny przebywający tam podróżnik powiedział mi, bym uważał na stwory, które rozpływają się w bieli śnieżnego puchu, przez co nieostrożni dostrzegają je, gdy jest już za późno. Mówił i mówił, gwałtownymi gestami ozdabiając swoje fantastyczne historie o wyprawach kupieckich zabitych przez owe stworzenia. Inni goście zajazdu wystraszyli się tych opowieści, lecz mnie nie zniechęci tchórzowskie bajanie. Muszę zobaczyć wszystko na własne oczy, gdyż właśnie miejsca w rodzaju skutych lodem jaskiń i ośnieżonych szczytów północy wabią do siebie poszukiwaczy przygód takich jak ja. Niedługo zajęło mi znalezienie tego, czego szukałem.

Lodowe upiory to przejrzyste, wężowate magiczne stwory, sprawiające wrażenie emanacji zamarzniętej tundry i lodowców Skyrim. Zlewające się z otoczeniem, a przez to prawie niewidoczne, eteryczne zjawy stały się zgubą niejednego Norda. Jeśli ofiara nie zginie od nagłego, potwornego ciosu, podczas którego upiór przelatuje przez nią całym ciałem, dopadnie ją tępica, zakaźna klątwa otępiająca umysł i ułatwiająca dalsze ataki.

Lodowe upiory są zabójcze, lecz ograniczone w swym parciu na cel, dlatego też walka z nimi nie jest skomplikowana, a do powalenia tych bestii wystarczy duża siła i ostra broń. Przeżycie spotkania z tym stworzeniem wymaga nie lada krzepy, ale mnie bez problemów udało się zabić dwa.

Na szczęście odkryłem, że mogę przyzwoicie zarobić na sprzedaży zębów lodowych upiorów, gdyż są one cenionym składnikiem mikstur alchemicznych. Dzięki temu stać mnie będzie na przemierzanie tych krain w poszukiwaniu wyzwania godnego opowieści, gdyż nie spotkałem jeszcze nic, co swym widokiem przyprawiłoby mnie o drżenie.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry TES V: Skyrim

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBibliotekaDLCEkwipunekKsięgi umiejętnościLikantropiaMagiaMiastaOsiągnięciaPrzestępstwaRasyRodzinaSmocze KrzykiTrenerzyTworzenie postaciUmiejętnościWampiryzmZaklęciaZaklinanie