Tajemniczy Akavir

Vademecum gry TES V: Skyrim


Tajemniczy Akavir

Nazwa Akavir oznacza „Kraj Smoka", Tamriel - „Piękno Świtu", Atmora to „Starsza Puszcza". Tylko Redgardzi wiedzą, co niegdyś mogła znaczyć nazwa Yokuda.

Akavir to domena bestii - Ludzie niegdyś zamieszkiwali ten kontynent, jednak zostali dawno temu pożarci przez wampirzych Wężoludzi Tsaeci. Nawet, gdyby tak się nie stało, to i tak wyemigrowaliby oni do Tamriel. Nordowie opuścili Atmorę dla Tamriel, wcześniej to samo zrobiły elfy. Redgardzi zniszczyli swój kontynent, Yokudę, tylko po to, aby móc odbyć tę samą podróż. Tak ludzie jak i Merowie wiedzą, że Tamriel leży w centrum stworzenia, że tam nastąpi Ostatnia Wojna, że tam bogowie odebrali Lorkhanowi jego boską iskrę i pozostawili pełną tajemnic Adamantową Wieżę. Nie wiadomo, co o Tamriel myślą mieszkańcy Akaviru, jednak łatwo postawić sobie zmuszające do głębszych przemyśleń pytanie: czemu przynajmniej trzy razy próbowali zdobyć Tamriel?

Akavir zamieszkują cztery główne rasy: Kamal, Tsaesci, Tang Mo i Ka Po' Tun. Gdy nie próbują zająć Tamriel, walczą między sobą nawzajem.
Kamal to „Śnieżne Piekło", w którym żyją demony - całe ich armie. Każdego lata zalewają one Tang Mo, jednak dzielnym małpom jak dotąd zawsze udawało się obronić przed najazdem. Raz król demonów imieniem Ada'Soom Dir-Kamal próbował podbić Tamriel, jednak został pokonany na stokach Czerwonej Góry przez Almalexię i Zurina Arctusa.

Tsaesci oznacza „Wężowy Pałac". Żyjący w tej krainie Wężoludzie byli niegdyś najpotężniejszą siłą w Akavirze (aż do pojawienia się Tygrysiego Smoka) i dawno już pożarli wszystkich ludzi kontynentu, dzięki czemu być może po dziś dzień nieco ich przypominają. Są wysocy, piękni (choć przerażający), pokryci złotymi łuskami i nieśmiertelni. Ich posiadłości są rozległe, krwi i siły roboczej dostarczają im między innymi zamieszkujący okoliczne wyspy orkowie. Przeciętny mieszkaniec Tamriel myśląc o mieszkańcach Akaviru ma przed oczyma właśnie obraz Tsaesci - jeden z nich (Potentat Versidue-Shaie) rządził Cesarstwem Cyrodiiliańskim przez ponad czterysta lat w drugiej erze, zanim nie zamordowali go skrytobójcy Morag Tong.

Tang Mo to „Wyspy Tysiąca Małp". Istnieje wiele różnych rodzajów akavirskich małp, wszystkie jednak charakteryzują się odwagą, spokojnym usposobieniem i prostą naturą (a niektóre również daleko posuniętym szaleństwem). W razie potrzeby są one w stanie powoływać armie, gdyż w którymś momencie chciała je podbić każda z pozostałych ras Akaviru. Obecnie małpy żyją w sojuszu ze swymi dawnymi śmiertelnymi wrogami, tygrysami z Ka Po' Tun, trudno im się również zdecydować, czy większą nienawiścią darzą Wężoludzi czy Demony - prawdopodobnie większość opowiedziałaby się jednak za Wężoludziami.

Ka Po' Tun to „Imperium Tygrysiego Smoka". Miejscowe koty znajdują się pod władzą boskiego Tosh Raki, Tygrysiego Smoka. Są teraz bardzo potężnym imperium, silniejszym niż Tsaesci (jednak bez dostępu do morza). Gdy Wężoludzie pożarli już wszystkich akavirskich ludzi, spróbowali również pożreć Smoki - udało im się nawet zniewolić ich czerwoną odmianę, czarna jednak zdołała uciec do ówczesnego Po Tun. Wybuchła wielka wojna, z której tak Wężoludzie jak i koty wyszły ogromnie osłabione, a smoki w ogóle wyginęły. Od tamtej pory koty próbują stać się Smokami - to właśnie Tosh Race udało się to jako pierwszemu. To największy, pomarańczowo-czarny smok świata.

„Najpierw - mówi Tosh Raka - wyrżniemy wszystkich wampirzych Wężoludzi". W następnej kolejności Tygrysi Smok planuje inwazję na Tamriel...


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry TES V: Skyrim

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBibliotekaDLCEkwipunekKsięgi umiejętnościLikantropiaMagiaMiastaOsiągnięciaPrzestępstwaRasyRodzinaSmocze KrzykiTrenerzyTworzenie postaciUmiejętnościWampiryzmZaklęciaZaklinanie