Właściwe projektowanie zamków

Vademecum gry TES V: Skyrim


Właœciwe projektowanie i konstrukcja zamków

pióra
Nieznany

Spotkałem wielu złodziei, którzy interesujš się wyłšcznie tym, jak otworzyć dany zamek i ograbić chronione nim pomieszczenie lub skrzynię. Podjšłem się opracowania systemu zamków, które będš w stanie zatrzymać takich złoczyńców.

Niezwykle istotne sš materiały używane do zbudowania zamka. MiedŸ lub mosišdz złamie się pod solidnym kopniakiem, zatem zamki z tych materiałów sš bezużyteczne. Polecam raczej stal, niż żelazo. Trwalsze materiały sš zwykle bardzo drogie i wymagajš wykonania specjalnych drzwi z tego samego metalu. Pewnego razu natknšłem się na połamane resztki drewnianej skrzyni, której krasnoludzki zamek był wcišż nienaruszony i zamknięty.

Gdy te problemy zostanš rozwišzane, należy szczególnie uważać na ustawienie zapadek. Ułożenie ich pod kštem siedmiu stopni względem dziurki od klucza sprawi, że klucz będzie działał gładko, a złodziej pragnšcy otworzyć zamek zwykłym wytrychem będzie miał sporo problemów.

Podobnie sprawa się ma ze sprężynami od zapadek: należy zadbać, by każdš z nich wykonał inny kowal. Każdy z nich wykona bowiem sprężynę o nieco innym napięciu, niż jego koledzy, co, ponownie, będzie przeszkodš dla złodzieja.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry TES V: Skyrim

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBibliotekaDLCEkwipunekKsięgi umiejętnościLikantropiaMagiaMiastaOsiągnięciaPrzestępstwaRasyRodzinaSmocze KrzykiTrenerzyTworzenie postaciUmiejętnościWampiryzmZaklęciaZaklinanie