DLC

Vademecum gry TES V: Skyrim

TES V: Skyrim doczekał się trzech dodatków w formie DLC: Dawnguard, Hearthfire oraz Dragonborn. W niniejszym artykule przedstawiam pokrótce każdy z nich.

Dawnguard

Gry PC - Vademecum - TES V: Skyrim - DLC - Dawnguard

Wampirzy lord Harkon odzyskał władzę. Używając Pradawnych Zwojów, chce dokonać czegoś nie do pomyślenia - zgasić słońce. Czy dołączysz do starożytnego zakonu Strażników Świtu, by go powstrzymać? Wybór należy do Ciebie - zagraj w dodatek z całkiem nową frakcyjną linią zadań i nowymi lokacjami.

Data wydania: 2.08.2012
Sugerowana cena: 19,99€

Cechy charakterystyczne:

Nowa broń, zbroje, czary i Krzyki. Dołącz do Strażników Świtu i używaj zupełnie nowych kusz. Twórz własne strzały, bełty i broń ze smoczych kości. Używaj nowej broni, zbroi, czarów i Krzyków, w tym Wydarcia Duszy, który wysysa ducha wrogów i zmienia ich w twoje sługi.

Zostań wampirzym lordem. Stań po stronie wampirów i zostań ich przywódcą. Unoś się nad ziemią, zmieniaj w nietoperze, wyrzucaj przeciwników w powietrze, wysysaj z nich życie, i rób wiele innych rzeczy. Lord wampirów ma swój własny, możliwy do ulepszenia system cech.

Dodane cechy wilkołaków. Gra w roli wilkołaka również pozwala teraz na korzystanie z możliwego do ulepszenia systemu cech takich jak Siła Bestii, Zwierzęcy Zapał i Dziki Żer.

Nowe miejsca i potwory. Wybierz jedną z dwóch twierdz, które można ulepszyć i traktować jak dom: zamek Volkihar lub Twierdzę Świtu. Odkryj nieznane doliny i udaj się do nowego wymiaru Otchłani - Kopca Dusz. Walcz z nowymi potworami: ogarami śmierci, gargulcami, opancerzonymi trollami oraz zupełnie nowymi wampirami i smokami.

Zmień swój wygląd. Odwiedź Szczurze Nory w Pękninie i zmień swój wygląd - rysy twarzy lub fryzurę.

 

Hearthfire

Gry PC - Vademecum - TES V: Skyrim - DLC - Hearthfire

Dzięki temu oficjalnego dodatkowi do The Elder Scrolls V: Skyrim możesz kupić ziemię i wybudować swój własne mieszkanie od podstaw - od małej, jednoizbowej chaty do rozległej posiadłości zawierającej zbrojownię, laboratorium alchemiczne, stajnię, ogród i wiele więcej. Użyj zupełnie nowych narzędzi jak stół kreślarski i pracownia ciesielska, by zamienić wydobyty kamień, glinę i bele drewna w struktury domu i meble. Zrób nawet więcej i zamień swoje mieszkanie w dom poprzez adopcję dziecka.

Data wydania: 5.12.2012
Sugerowana cena: 4,99€

Cechy charakterystyczne:

Wybierz swoją ziemię. Wybierz włości spośród słonych bagien Hjaalmarch, lasów Falkret oraz rozległej tundry Bieli. Dla bardziej ambitnych właścicieli istnieje możliwość nabycia kilku terenów i stworzenie prawdziwego pałacowego imperium.

Udekoruj swój dom. Rozwijaj mieszkanie poprzez szereg różnych kombinacji pokoi, włączając w to zbrojownię, wieżę alchemika, kuchnię, salę na trofea i wiele więcej. Hoduj rośliny w szklarni, zębacze w wylęgarni lub wystaw swoje najnowsze zdobycze w sali na trofea. Wybuduj dodatkowe elementy takie jak stajnie, młyny, piece, ogrody i wiele więcej.

Nowe cele oraz interakcje. Chroń swój dom przed niechcianymi gośćmi takimi jak porywacze, uzbrojeni bandyci, czy plaga ślizgaczy. Zamień niemal każdego towarzysza w swojego sługę, by bronił twoich włości. A jeśli potrzebujesz więcej pomocy, zatrudnij osobistego barda lub kierowcę wozu, by zdjął nieco obowiązków z twoich barków.

Adopcja. Zamień swoje mieszkanie w dom dzięki zupełnie nowemu systemowi adopcji. Zaadoptuj dziecko i odkryj nowe sposoby komunikowania się z rodziną. Graj z dziećmi w gry, pozwól im na posiadanie zwierzątek i zdobądź nowe bonusy za posiadanie rodziny.

Dragonborn

Gry PC - Vademecum - TES V: Skyrim - DLC - Dragonborn

W Dragonborn wyruszysz z wybrzeża Morrowind na wyspę Solstheim i odkryjesz nowe miasta, podziemia oraz zadania, zyskując w trakcie przygody moc pozwalającą Ci łamać krzykami siłę woli przeciwników, a nawet ujarzmiać smoki. Los twój i całej wyspy Solstheim spoczną na szali, gdy przyjdzie Ci stawić czoła najpotężniejszemu z wrogów – pierwszemu smoczemu dziecięciu.

Data wydania: 5.02.2013
Sugerowana cena: 19,99€

Cechy charakterystyczne:

Poznaj krainy leżące poza Skyrim Opuść prowincję Skyrim i udaj się na wyspę Solstheim. Rozwiązując zagadkę powrotu smoczego dziecięcia, spotkasz osadników – Mroczne Elfy z Kruczej Skały, a także rdzennych mieszkańców wyspy, zwanych Skaalami.

Stań się najpotężniejszym wcieleniem smoczego dziecięcia Władaj mocą głosu i użyj jej w starciu z pierwszym smoczym dziecięciem. Wykorzystaj nowe krzyki i zaklęcia, w tym Aspekt Smoka, dzięki któremu wyzwolisz wrodzoną smoczą potęgę i zadasz druzgocące ciosy.

Nowe moce Odkryj nowe, mroczne moce podróżując do daedrycznego wymiaru. Zbierz księgi skrywające tajemną wiedzę i wybierz nowe ścieżki rozwoju swoich umiejętności.

Nowe podziemia, stwory, uzbrojenie i wiele więcej Przywdziej kościaną lub chitynową zbroję i posługując się stalhrimową bronią utoruj sobie drogę przez niezliczone podziemia. Zmierz się z potężnymi przeciwnikami, takimi jak popielec czy riekling.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.