Tworzenie postaci

Vademecum gry The Bard's Tale IV: Barrows Deep

Swoją przygodę w The Bard's Tale IV: Barrows Deep rozpoczynasz jako baedyjska pieśniarka o imieniu Melodia. Niemniej już po kilku minutach gry, gdy tylko dotrzesz do Gildii Bohaterów, otrzymasz możliwość stworzenia własnej postaci, która zastąpi domyślną, rudowłosą bohaterkę. Oto krótki przewodnik po procesie kreacji nowej postaci.

Gry PC - Vademecum - The Bard's Tale IV: Barrows Deep - Tworzenie postaci - Klasy

Klasa postaci

Na początek musisz wybrać profesję swojej postaci. Do wybory są 4 archetypy: Wojownik, Adept, Łotrzyk oraz Bard. Ten ostatni wydaje się najbardziej naturalnym wyborem, choć tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś spróbował przejść grę jedną z pozostałych trzech klas. Twój wybór powinien odzwierciedlać sposób, w jaki lubisz grać. Po szczegółowe informacje na temat każdej profesji odsyłam do artykuły zatytułowanego "Klasy".

Gry PC - Vademecum - The Bard's Tale IV: Barrows Deep - Tworzenie postaci - Rasy i kultury

Rasa i kultura

Kolejny ważny wybór dotyczy rasy i, opcjonalnie, kultury, z jakiej wywodzi się postać. Wybór ten determinuje nie tylko wygląd postaci, ale też jedną unikatową zdolność pasywną. Do wyboru są ludzie, elfy, krasnoludy oraz chochliki. Ponadto, jeśli zdecydujesz się grać człowiekiem, musisz zdecydować o jego pochodzeniu. Tutaj wybór może paść na Baeda, Einarra, Fichti lub cudzoziemca. Szczegółowe informacje na temat każdej rasy i kultury znajdziesz w artykule zatytułowanym "Rasy i kultury".

Gry PC - Vademecum - The Bard's Tale IV: Barrows Deep - Tworzenie postaci - Personalizacja

Personalizacja

Następnym krokiem jest personalizacja postaci. Niestety, w tym aspekcie wybór jest dosyć skromny. Możesz zadecydować jedynie o tym, jaki portret ozdobi interfejs użytkownika, jakim głosem przemówi bohater oraz jakie imię zapiszę się w przyszłych legendach. Nie masz możliwości wpłynięcia na to, jak twój bohater prezentuje się na zewnątrz, jednak z uwagi na to, że w The Bard's Tale IV: Barrows Deep możesz grać jedynie z perspektywy pierwszej osoby, nie jest to szczególnie ważne.

Gry PC - Vademecum - The Bard's Tale IV: Barrows Deep - Tworzenie postaci - Umiejętności

Umiejętności

Ostatnim wyborem, jakiego musisz dokonać, są początkowe umiejętności postaci. Dobrze się zastanów, co może ci się przydać, a co nie, choć tak naprawdę przy pierwszym przejściu gry z pewnością popełnisz niejeden błąd. Pamiętaj tylko, że każdorazowe kliknięcie na daną umiejętność oznacza jej wybór, bowiem twórcy gry nie pomyśleli o żadnym mechaniźmie potwierdzania swoich decyzji...

Gotowe!

Kiedy skończysz wybierać umiejętności, zatwierdź postać, klikając w odpowiedni przycisk. Już po chwili twój bohater będzie gotowy do kontynuowania swojej przygody w podziemiach Skara Brae. Powodzenia!


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry The Bard's Tale IV: Barrows Deep

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyHistoria Skara BraeKlasyRasy i kulturySystem walkiTworzenie postaciZagadkiZapisywanie gry