Żywiolak ziemi

Przewodnik gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Gry cRPG - Przewodnik - Wiedźmin 2: Zabójcy królów - Bestiariusz - Olbrzymie potwory - Golem

Żywiołak ziemi wiernie służy czarodziejowi, który go wezwał z innego wymiaru. Najczęściej pełni rolę strażnika, jest bowiem niestrudzony i zawsze czujny. Nie posługuje się zmysłami, jak istoty żywe, jednak zawsze wyczuwa obecność intruzów. Potworów się nie boi, ludzi tym bardziej.

Najgroźniejszą bronią tego potwora są mocarne ramiona. Cios zadany łapą żywiołaka ziemi ma siłę tarana uderzającego w bramę miasta i zwykłego człowieka zamieniają w mokrą plamę. Szczególnie niebezpieczne są kontry, bowiem nieruchawy z pozoru stwór potrafi uderzyć silnie, a szybko. Przed ciosami trzeba więc bronić się wszelkimi dostępnymi środkami, nie wyłączając eliksirów i Znaków. W myśl zasady "oko za oko, ząb za ząb" żywiołaka należy traktować również silnymi ciosami, bowiem tylko takie uderzenia zdolne są skruszyć kamienne cielsko.

Ciało żywiołaka ziemi jest litą skałą, więc stworzenia nie da się zatruć ani wykrwawić. Najlepiej zwołać ekipę krasnoludzkich górników i kuć go kilofami do skutku. Jeśli jednak wiedźmin takowej pod ręką nie ma, powinien posłużyć się zwykłymi środkami. Bo żywiołak ziemi, mimo że żadnych słabości nie ma, jest koniec końców możliwy do pokonania.

Składniki alchemiczne/rzemieślnicze: Ametystowy pył, Diamentowy pył, Kamień żywiołów, Ruda czerwonego meteorytu, Ruda niebieskiego meteorytu, Ruda żółtego meteorytu


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.