Kaczerb

Vademecum gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Gry PC - Vademecum - Wiedźmin 2: Zabójcy królów - Bestiariusz - Trupojady - Kaczerb

Potwór nie lubi towarzystwa innych ze swojego gatunku, można rzec, jest indywidualistą, niczym poeta. Jak artysta lubi się też popisać przed maluczkimi, przeto widuje się go w towarzystwie małych i słabszych bestii, na przykład nekkerów lub zgnilców. Kaczerb daje czasami osobliwy pokaz, zabijając swoją świtę w wymyślny sposób, przykładowo bluzga kwasem na zgnilce, a te wybuchają.

Z kaczerbem walczy się stylem silnym, jest to bowiem potwór powolny. Skórę ma twardą, więc bez bólu przyjmuje lżejsze razy, a przy tym regeneruje się szybko, jak, nie przymierzając, troll. Wolniejszych przeciwników zabija z miejsca impetem straszliwej szarży. Należy przed nią uskoczyć, bowiem tuż po ataku kaczerb jest oszołomiony i właściwie bezbronny. Szybkich wrogów kaczerb traktuje okropną bronią: rzyga plugastwem żrącym i trującym zarazem, tak że przeciwnik równocześnie dławi się jadem i rozpuszcza w breję.

Kaczerb jest trupożercą, przeto należy go potraktować olejem przeciw trupojadom, nałożonym na ostrze miecza. Smar ten jątrzy rany zadane bestii i daje wiedźminowi dużą przewagę. Nie warto za to przygotowywać przeciw kaczerbowi olejów powiększających krwawienie i zwykłych trucizn, gdyż stwór jest na nie odporny.

Składniki alchemiczne/rzemieślnicze: Dratwa, Krew trupojada, Mózg kaczerba, Oczy trupojada, Skóra trupojada, Sukno, Zęby trupojada


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AlchemiaBestiariuszBohaterowieCechyEkwipunekGlosariuszMini-gryPrzewodnikUmiejętnościZdolnościZnaki