Endriaga robotnica

Vademecum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Endriaga robotnica jest jednym z przeciwników, z jakimi możesz zmierzyć się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Cholera... Myślałem, że robotnice są niegroźne!
– Janne Zeig zwany Kulawym, traper

Robotnice endriag stanowią najliczniejszą, a przez to najczęściej spotykaną odmianę tych insektoidów. Do obowiązków robotnic należy miedzy innymi budowa gniazd i kokonów, zdobywanie żywności a także opieka nad jajami i larwami. Gdy czują się zagrożone, wzywają na pomoc wojowników, jeśli jednak zostaną do tego zmuszone, będą się bronić – i to zaskakująco dobrze.

Endriagi robotnice spotyka są najczęściej w grupach liczących zwykle około pół tuzina osobników. Poruszają się z pozoru powoli, jednak potrafią zmniejszyć dzielący je od ofiary dystans w mgnieniu oka.

Tak jak cały gatunek, również robotnice endriag są wysoce jadowite. Toksyczne jest zarówno ich ukąszenie, jak i rany zadane osadzonymi na kończynach chitynowymi wyrostkami. Potrafią także skutecznie pluć kwasem na odległość kilku metrów. Ich taktyka polega zwykle na otoczeniu wroga i atakowaniu jednocześnie z kilku stron. Jak wszystkie endriagi, robotnice odporne są na broń wywołującą krwawienie, są za to wrażliwe na olej przeciw insektoidom.

 

Gatunki:

Słabości:

Łupy:

Występowanie: można je spotkać w lasach Velen i na Skellige

Powiązane zadania:

Jak walczyć? Endriagi robotnicy są najsłabszymi ze swego gatunku potworów i mogą sprawiać problemy jedynie na początku gry. Niemniej nie należy ich nie doceniać , gdyż przeważnie trzymają się w grupie i potrafią dobrze wykorzystać przewagę liczebną. Najważniejsze to nie dać się otoczyć, a jeśli już to się stanie, najlepiej rozpędzić towarzystwo Znakiem Igni. Warto pamiętać również o tym, że potwory te są jadowite - być może nie aż tak jak wojownik czy truteń endriagi, lecz mimo tego nie zaszkodzi mieć na podorędziu Wilgi.

Najprostszy i najskuteczniejszy sposób walki z robotnicami endriag polega na parowania ich ciosów szczypczami, w rezultacie czego potwór odsłania swoje miękkie podbrzusze, a następnie szybkich atakach wymierzonych właśnie w te wrażliwe miejsca. Srebrny miecz wysmarowany olejem przeciw insektoidom znacząco ułatwi sprawę.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.